مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان همدان تأکید کرد؛

ممنوعیت شنا در دریاچه سدها و تاسیسات آبی استان

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای همدان گفت: متاسفانه علیرغم هشدارهای اعلام شده قبلی مبنی بر ممنوعیت شنا در دریاچه سدها و تاسیسات آبی استان همچنان شاهد غرق شدن ۳ نوجوان ظرف یک هفته گذشته در سد اکباتان هستیم.
تصویر ممنوعیت شنا در دریاچه سدها و تاسیسات آبی استان

به گزارش پرسون از همدان، به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه ای استان همدان، منصور ستوده مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان ضمن ابراز تاسف و همدردی با خانواده داغدار و تسلیت به بازماندگان حوادث اخیر در سد اکباتان اظهار کرد: بارها در رسانه ها و مصاحبه ها هرگونه شنا در تاسیسات آبی خصوصا سدها و خطر آنرا هشدار داده بودیم.

وی افزود: در حاشیه سدها نیز تابلوهای هشدار و ممنوعیت شنا نصب شده است، اما متاسفانه شاهد بروز حوادث تلخ و تأسف‌بار هستیم.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای همدان با تاکید بر این نکته که تاسیسات یاد شده محل مناسبی برای شنا نیست، خاطرنشان کرد: از هموطنانی که این اماکن را برای تفریح انتخاب می‌کنند، درخواست داریم به خاطر حفظ سلامت خود و خانواده‌شان به علائم هشدار دهنده و تذکر ماموران توجه جدی داشته باشند.

ستوده با اشاره به تغییرات دمایی در لایه های مختلف آب مخزن سدها گفت: این تغییرات دما باعث گرفتگی عضلات، از دست رفتن تعادل و سکته شناگران می شود.

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان افزود: وجود جریانهای قوی زیر سطحی در لایه های مختلف آب مخزن سدها باعث کشیده شدن شناگران به سمت آبگیرهای سد می شود و مرگ حتمی آنها را به دنبال دارد.

350044

مطالب مرتبط