در بازدید مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان بررسی شد؛

روند مطلوب پیشرفت فیزیکی ساختمان محیط‌بانی جوکندان

مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان بر ضرورت تکمیل و تجهیز پاسگاه محیط بانی در حال ساخت جوکندان در اسرع وقت تأکید کرد و گفت: با توجه به مشکلاتی که ساختمان محیط‌بانی پیشین برای محیط‌بانان داشت توانستیم مجوز ساخت ساختمان جدید محیط‌بانی جوکندان را اخذ کنیم.
تصویر روند مطلوب پیشرفت فیزیکی ساختمان محیط‌بانی جوکندان

به گزارش پرسون از گیلان، ساسان کفایی مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان به همراه هیأت همراه، ضمن بازدید از مناطق تحت مدیریت شهرستان تالش از عملیات اجرایی پاسگاه محیط‌بانی در حال ساخت جوکندان بازدید کرد.

وی با تأکید بر اهمیت زیستی منطقه حفاظت شده لیسار و ضرورت حفاظت ویژه از این عرصه طبیعی ارزشمند، روند پیشرفت فیزیکی ساختمان جدید سر محیط‌بانی جوکندان را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: پس از پیگیری‌های فراوان و با توجه به مشکلاتی که ساختمان محیط‌بانی پیشین برای محیط‌بانان داشت خوشبختانه توانستیم مجوز ساخت ساختمان جدید محیط‌بانی جوکندان را اخذ کنیم.

پاسگاه محیط‌بانی جوکندان به منظور دسترسی بیشتر محیط‌بانان به منطقه، افزایش اقدامات حفاظتی از عرصه‌های طبیعی و حفاظت شده و همچنین رفاه حال محیط‌بانان در حال ساخت می‌باشد.

منطقه حفاظت شده لیسار با وسعت 31141 هکتار از سال 1348مورد حفاظت قرار گرفته است.

این منطقه در شمال شهرستان تالش قرار دارد و سیمایی متشکل از ساحل، اراضی جلگه‌ای و کوهستانی دارد. گونه‌های شاخص گیاهی نظیر راش، ممرز، افرا، توسکا شب خسب و صنوبر و گونه‌های جانوری چون مرال، شوکا، خرس، پلنگ، گربه وحشی، سیاهگوش،کل، بز، قوچ، میش، گرگ، روباه و پرندگانی نظیر کبک و کبک دری را در خود جای می‌دهد.

منبع: روابط عمومی حفاظت محیط زیست گیلان

339261