325706

امام جمعه مهریز:

قربانی کنندگان به فکر نیازمندان باشند

تصویر قربانی کنندگان به فکر نیازمندان باشند
امام جمعه مهریز گفت:کسانی که مراسم قربانی را برگزار می کنند امروزه باید بیشتر به فکر فقرا و نیازمندان باشند.

به گزارش پرسون از یزد، حجت الاسلام عبدالرضا محی الدینی در خطبه های عید قربان ضمن تبریک این عید سعید اظهار کرد: امروزه آمریکایی ها در جبهه مقاومت ذلیل همه کشورها به خصوص ایران اسلامی شده است.

وی افزود: دشمن امروز در فرهنگ، دین و دیانت مردم نفوذ می کند و با ترویج فرهنگ غلط می خواهد به مقاصد شوم خود دست پیدا کند.

محی الدینی تأکید کرد: امسال که آل سعود به هدف شوم خود رسیدند و غربت نیز از سرو روی خانه خدا می بارد باید مواظب فرهنگ سازی های غلط دشمان باشیم .

امام جمعه مهریز با اشاره به اینکه شهدای ایران با مقاومت در برابر دشمنان ایستاده اند تصریح کرد: آمریکا دیگر توان مقاومت در برابر مسلمان را ندارد؛ زیرا آنها از قرآن درس گرفته اند و الگوی خود ر ا مقاومت قرار داده اند.

وی با اشاره به اینکه در مراسم حج حاجیان با پرتاب سنگ به هوای نفس او را از خود دور می کردند خاطر نشان کرد: امسال که این مراسم در مکه مکرمه برگزار نمی شود دفع شیطان قدرت طلب در همه مکان ها با توفیق از خداوند متعال امکان پذیر است.

محی الدین ادامه داد: در این عید ابراهیم خلیل از هوایی نفس خود گذشت و این باعث سرفرازی او در آزمایش الهی شد.

وی تصریح کرد: عید قربان نشانه ایثار و فداکاری که این ویژگی نقطه عطفی در در وجود هر فردی است .

محی الدینی مهم ترین اعمال در این روز را قربانی کردن دانست و ادامه داد: با ریخته شدن اولین قطره خون حیوان برزمین همه گناهان فرد قربانی کنند بخشیده می شود.

وی بیان کرد: کسانی که مراسم قربانی را برگزار می کنند امروزه باید بیشتر به فکر فقرا و نیازمندان باشند.

انتهای پیام /

چاوشیان_استان یزد

| 325706