308030

نیک‌بین:

دستگاه های نظارتی هوشیار باشند/ اختصاص ارزهای ۴۲۰۰ تومانی به نور چشمی ها

تصویر دستگاه های نظارتی هوشیار باشند/ اختصاص ارزهای ۴۲۰۰ تومانی به نور چشمی ها
نماینده مردم کاشمر در مجلس خواستار توجه دستگاه های نظارتی به موضوع تخصیص ارزهای ۴۲۰۰ تومانی شد.

به گزارش پرسون، جواد نیک بین در تذکری در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی گفت: چند ده هزار تن نهاده های دامی در گمرکات شمال کشور در آستانه فساد است و چند ده میلیون دام از گرسنگی در آستانه تلف شدن هستند، این فساد قبل از اینکه در نهاده های دامی در گمرکات کشور ایجاد شود، مربوط به فساد در بدنه وزارتخانه مربوطه است، لذا باید گشت ارشاد مدیران در این موارد ایجاد شود.

وی افزود: چه کسانی دوست دارند عرضه و تقاضا برهم خورده و سود ببرند؟ من به دولت فعلی و آینده هشدار می دهم با این مدیریت غلط دولت در مورد دام برای یک سال آینده گوشت قرمز با چندین برابر قیمت موجود تهیه می شود.

این نماینده مجلس شورای اسلامی ادامه داد: افرادی دام مولد را به کشتارگاه می برند، اما در آنجا اجازه ذبح نمی دهند، بنابراین پای دام را می شکنند تا بتواند اجازه ذبح بگیرند، بنابراین وقتی مدیریت غلط باشد، این اتفاق رخ می دهد، لذا از دستگاه های نظارتی می خواهم که نسبت به قیمت نهاده های دامی که بسیار بالاست، حساسیت داشته باشند.

نیک بین همچنین گفت: وزارتخانه مربوطه از ارز ۴۲۰۰ تومانی چه نتیجه ای گرفته است که اصرار بر آن دارد، چرا بر کار غلط اصرار دارید؟ ارز ۴۲۰۰ تومانی را به دارو و جاهای دیگر بدهید، درحالی که سالانه هزاران میلیارد به نهاده های دامی اختصاص می یابد، اما قیمت مرغ، گوشت و تخم مرغ درست شده است؟ لذا باید گفت این ارز به نفع سرمایه دار بوده است.

نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی همچنین تصریح کرد: دستگاه های نظارتی در آخر دولت مواظب تخصیص ارزهای ۴۲۰۰ تومانی باشند که به نورچشمی ها داده می شود.

وی خطاب به وزیر کشور مدعی شد: چرا مانیتورهای شما بیش از ۵۰ درصد مشارکت در انتخابات را نشان می داد، ولی شما از ۴۸ درصد مشارکت صحبت کردید! از اینکه شما مشارکت مردم را کم اعلام کنید، چه کسی سود می برد، در حالی که مسبب اصلی این مشارکت کم شما هستید که از رأی ۲۵ میلیونی به ۲.۵ میلیون رأی رسیدید؟

| 308030

مطالب مرتبط