304540

جلیلی: رونق تولید نیازمند تعامل با تمام کشورهای دنیاست

تصویر جلیلی: رونق تولید نیازمند تعامل با تمام کشورهای دنیاست
نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: برای رونق تولیدی نیازمند جهش صادراتی و عرضه کالاهای تولیدی در بازار جهانی هستیم و برای جهش صادرات به تعامل سازنده با تمام کشورهای دنیا نیاز داریم.

به گزارش پرسون، سعید جلیلی روز پنجشنبه در سخنرانی برای مردم آذربایجان شرقی از طریق شبکه تلویزیونی سهند گفت: مردم این استان همانطور که پیشتاز انقلاب مشروطه هستند و در انقلاب اسلامی و ۲۹ بهمن ۵۶ و همینطور دفاع مقدس افتخار آفریدند در عرصه انتخابات هم می توانند پیشتاز باشند .

وی بر ضرورت وجود دولت سایه تاکید و تصریح کرد: معتقدم در دولت آینده هم باید این روند شکل بگیرد و هر دانشگاه ما، هر جوان انقلابی، هر اهل مسجد و صنف ما و هر معلم و استاد دانشگاه ما می‌تواند یک دولت سایه باشد و سند پیشرفت هر شهرستان را تهیه و از دولت مطالبه کند.

جلیل اظهار کرد: دولت سایه یعنی اینکه باید مردم مطالبات قانونی و مشروع خود را در عرصه‌های اشتغال، رفع گرانی، افزایش تولید و بهتر شدن کسب و کار به گوش دولت برساند وظیفه دولت این است از مردم مشورت بگیرد و به حرف‌های مردم گوش دهد.

وی ادامه داد: شاهد بودیم در هشت سال گذشته چه روندی طی شد و مسیر کشور به کجا رسید.

وی با بیان اینکه ما در هشت سال گذشته هم بیکار نبودیم و سایه به سایه، تحولات کشور را رصد کردیم، افزود: اگر دولت کار مفید و قوی انجام می‌داد سعی ما این بود آن کار را تایید و تقویت کنیم اگر کار ناقصی انجام می‌شد گوشزد می‌کردیم تا تکمیل شود و اگر کاری خطا بود آن را تصحیح می‌کردیم.

این نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: ارتقاء و پیشرفت کشور با کار نمایشی صورت نمی‌گیرد بلکه با روحیه جهادی و بسیجی محقق می‌شود.

جلیلی اضافه کرد: اگر از جهش تولید صحبت می‌کنیم باید بدانیم جهش تولید با جهش صادرات ممکن است و جهش صادرات با بسط روابط با همه کشورهای دنیا ایجاد می‌شود.

وی با اشاره به اینکه زمانی تبریز تراکتور به کشورهای بولیوی و ونزوئلا صادر می‌کرد گفت: این نشان می‌داد قابلیت‌های بسیار زیادی را می‌توان فعال کرد و محصولات را به کشورهای همسایه هم ارسال کرد.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: روابطی که با کشور آذربایجان به عنوان کشور دوست با مشترکات فرهنگی داریم فرصت ارزشمندی برای توسعه روابط اقتصادی است و نباید نمایندگی‌های ما در خارج از کشور منفعل باشند و باید هر کنسولگری نماینده اصناف ایران باشند.

جلیلی افزود: اگر می‌خواهیم پیشرفت در خور شأن مردم داشته باشیم باید توانمندی‌ها و ظرفیت‌ها را بشناسیم.

وی از مردم آذربایجان شرقی خواست با الگوگرفتن از مردان بزرگ و جهادی و انقلابی که در بطن استان خود دارند امیدآفرینی کنند.

این نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به اینکه با اصناف مختلف استان آذربایجان شرقی جلسه داشته و با صنف تولید کیف و کفش گفتگو کرده و از کارخانه‌های مهم تبریز بازدید داشته است، گفت: امکانات این استان می‌تواند کشورمان را در عرصه‌های مختلف ارتقاء دهد.

جلیلی ادامه داد: زمانی که معاون اروپا و امریکا در وزارت امور خارجه کشورمان بودم برای صادرات محصولات آذربایجان شرقی به کشورهای دیگر بازارهایی پیدا شد و نه فقط کیف و کفش و شکلات بلکه حتی تراکتور تبریز به دورترین نقاط دنیا صادرشد و تداوم این‌ صادرات باور و اراده می‌خواهد.

وی گفت: امروز در آستانه یک انتخاب بزرگ قرار داریم و اگر می‌خواهیم یک جهش بزرگ در چهار سال آینده در شان مردم ایران داشته باشیم و به قله های پیشرفت برسیم باید از ظرفیت های موجود استفاده کنیم .
جلیلی خاطرنشان کرد: استفاده بهینه از ظرفیت‌های موجود نیازمند مدیریت و برنامه ریزی قوی است و اگر برنامه ریزی درست باشد می‌توانیم شاهد پیشرفت زیادی باشیم.

وی تاکید کرد: برای جهش جهاد در تمام سرزمین ایران و تلاش عمومی و گسترده نیاز است .

جلیل اظهار کرد: بار مسوولیت باید بر دوش مسوولان باشد اما به معنای عدم نیاز به کمک و مشورت مردم نیست .

وی با بیان اینکه جهش ایران با جهش تک تک روستاها، شهرها و استان ها میسر است، گفت: جهش ایران نیازمند جهش آذربایجان شرقی است .

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری همراه با ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و میان دوره ای مجلس یازدهم در حوزه انتخابیه میانه، بیست و هشتم خرداد ماه امسال همزمان با سراسر کشور در آذربایجان شرقی برگزار می شود.

| 304540