304280

پیشرفت نیروگاه افق ماهشهر در تولید برق جنوب شرق خوزستان

تصویر پیشرفت نیروگاه افق ماهشهر در تولید برق جنوب شرق خوزستان
مدیر نیروگاه افق ماهشهر از بهبود ۳۰ مگاواتی واحد شماره ۳ این نیروگاه خبر داد.

به گزارش پرسون از خوزستان، فضل‌اله خادمی در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: با تلاش پرسنل نیروگاه افق ماهشهر و تعویض ۱۲۰۰ فیلتر ایرینتک واحد شماره ۳ در مدت ۱۴ ساعت و رفع محدودیت‌ها و مشکلات فنی، سطح تولید برق این واحد به میزان ۳۰ مگاوات افزایش یافت.

وی افزود: تولید مستمر برق مورد نیاز مردم و صنایع جنوب شرق خوزستان به ویژه در تابستان طاقت‌فرسای این منطقه، مهمترین رسالت ما است و بر همین اساس، نهایت تلاش خود را برای تولید این انرژی حیاتی به کار گرفته‌ایم.

خادمی گفت: رفع محدودیت‌ها و چالش‌های فنی نیروگاه برای استفاده حداکثری از توان این نیروگاه نیز از اولویت‌های ما است؛ با توجه به اشکالاتی که در واحد ۱۶۲ مگاواتی شماره ۳ وجود داشت، سطح تولید این واحد نیروگاهی کاهش یافته بود.

وی ادامه داد: با وجود حرارت بالای هوا و تجهیزات، نسبت به رفع چالش‌های فنی این واحد اقدام شد تا شرایط برای تولید برق پایدار مهیا شود.

مدیر نیروگاه افق ماهشهر گفت: نیروگاه سیکل ترکیبی افق ماهشهر با ۴ واحد ۱۶۲ مگاواتی فعال است و عملیات نگهداری، تعمیرات و بهره‌برداری از این نیروگاه گازی ۶۴۸ مگاواتی با تلاش متخصصان مجرب نیروگاه رامین اهواز انجام می‌شود.

منبع:ایسنا

| 304280