304208

افتتاح کارگاه سفره‌بافی در راور کرمان

تصویر افتتاح کارگاه سفره‌بافی در راور کرمان
معاون صنایع‌دستی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان گفت: به مناسبت 20 خردادماه روز جهانی صنایع‌دستی کارگاه رشته سفره‌بافی که به تازگی احیا شده، در راور افتتاح می‌شود.

به گزارش پرسون از کرمان، کاظم حسین‌زاده امروز 19 خردادماه با اشاره به برنامه‌های گرامیداشت روز جهانی صنایع‌دستی در استان کرمان اظهار کرد: برگزاری همایش ویژه روز جهانی صنایع‌دستی و کارگاه آموزشی تجارت الکترونیک با همکاری اتاق بازرگانی در کرمان، برپایی همایش تجلیل از فعالان صنایع‌دستی در سیرجان و همچنین افتتاح کارگاه گروه بافته‌های‌داری، سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی، فیروزه‌کوبی و برگزاری نمایشگاه صنایع‌دستی در زرند از مهم‌ترین برنامه‌های هفته صنایع‌دستی است.

وی به بازدید از کارگاه‌های صنایع‌دستی سطح استان کرمان توسط کارشناسان معاونت صنایع‌دستی این استان اشاره کرد و افزود: افتتاح نمایشگاه صنایع‌دستی، نشست هم‌اندیشی با هنرمندان بخش راین با حضور بخشدار و امام جمعه این بخش و افتتاح شرکت تعاونی تامین نیاز روستای بیدکردوییه و کارگاه گلیم‌بافی شهرستان بافت با حضور 130 هنرمند صنایع‌دستی از دیگر برنامه‌های پیش‌بینی شده برای هفته صنایع‌دستی است.

حسین زاده از افتتاح نمایشگاه پته‌دوزی گروه سروناز در کرمان خبر داد و گفت: افتتاح نمایشگاه صنایع‌دستی در شهرستان بم، افتتاح کارگاه‌های مختلف صنایع‌دستی در شهرستان فهرج و بخش نگین و افتتاح نمایشگاه در روستای برج معاذ این شهرستان نیز برای این هفته در دستور کار قرار گرفته است.

وی ادامه داد: برگزاری جلسه هم‌اندیشی با فعالان حوزه صنایع‌دستی شهربابک، بازدید از کارگاه‌های فیروزه تراشی و روند ساخت بازارچه دایمی صنایع‌دستی این شهرستان در اولویت برنامه‌های معاونت صنایع‌دستی استان کرمان است.

معاون میراث فرهنگی استان کرمان خاطرنشان کرد: در هفته صنایع دستی افتتاح کارگاه آموزش صنایع‌دستی، رونمایی از طرح صنایع‌دستی برای استفاده در مبلمان شهری شهرستان قلعه‌گنج با همکاری معین اقتصادی این شهرستان را نیز خواهیم داشت.

منبع:ایسنا

| 304208