303778

تریبون آزاد بسیج دانشگاه زنجان؛

مهمترین مطالبه از رییس جمهوری آینده، رفع مشکلات اقتصادی است

تصویر مهمترین مطالبه از رییس جمهوری آینده، رفع مشکلات اقتصادی است
مردم زنجان مطالبات خود را از رییس جمهوری آینده ایران از طریق تریبون آزاد بسیج دانشگاه زنجان عنوان کردند که رفع مشکلات اقتصادی و اشتغال جوانان از مهمترین آنها است.

به گزارش پرسون از زنجان، انتخاب رییس جمهوری و اینکه در ادوار گذشته به خواسته‌های آنها چقدر توجه شده یا نه مهمترین مساله و نقل محافل و جمع‌های دوستانه و خانوادگی است، عده زیادی از مردم از اینکه رییس جمهوری دوره‌های قبلی آن گونه که باید و شاید به خواسته آنها توجهی نداشته‌اند گله‌مند هستند.

اما این بار، خواسته‌های شماری از زنجانی‌ها از رییس جمهوری آینده با استفاده از تریبون آزاد در فضای باز و انظار عمومی بیان شد تا شاید محرکی برای اندیشه و تحقیق بیشتر مردم در خصوص شاخصه و ویژگی‌های مهم فرد اصلح برای کرسی ریاست جمهوری باشد.

بسیج دانشجویی دانشگاه زنجان تریبون آزادی در سبزه میدان این شهر راه‌اندازی کرد تا شهروندان از خانم و آقا، بزرگ و کوچک و رای اولی‌ها خواسته‌ها و انتظارات خود را به راحتی بیان کنند و تماشاچیان شنونده نیز با تشویق‌های خود دیگران را راغب می‌کردند تا پشت این تریبون ایستاده و سخنی بگویند.

رییس جمهوری مشکلات اقتصادی مردم را رفع کند

یکی از شهروندان زنجانی در این تریبون آزاد گفت: افزایش قیمت بسیاری از کالاها ربطی به آمریکا ندارد بلکه در داخل کشور برخی سوء‌مدیریت‌ها و البته سوء استفاده بسیاری از همنوعانمان باعث التهاب در بازار، گرانی و کمبودها می‌شود.

وی با بیان اینکه قدرت خرید مردم روز به روز کاهش می‌یابد، اظهار داشت: راه حل رفع مسائل اقتصادی را باید در داخل جستجو کرد.

این شهروند زنجانی تاکید کرد: امروز مهمترین دغدغه ما تامین معاش و رفع موانع اقتصادی است بر این اساس باید رییس جمهوری انتخاب شود که بتواند این مشکل را به طور ریشه‌ای حل کند.

یکی دیگر از شهروندان زنجانی که در رشته تراشکاری مشغول به تحصیل است، با تاکید بر لزوم حمایت دولت از صنعتگران گفت: در این کشور کسی که در درس ضعیف باشد به سمت رشته‌های فنی سوق داده می‌شود و این درحالی است که رشته های انسانی بیشترین درآمد را دارند.

وی خاطرنشان کرد: صنعتگرانی که می‌توانند بسازند و تولید کنند، تحت تاثیر سیاستمدارانی شده‌اند که نگاه آنها به داخل نیست.

این شهروند اظهار داشت: در کشورهای دیگر صنعتگران از مهمترین فعالان اقتصادی محسوب می‌شوند چرا که تولیدکننده هستند در حالی که ایران چنین چیزی نیست.

وی یادآورشد: برای رفع مسایل اقتصادی کشور باید از صنعتگران و تولیدکنندگان داخل کشور حمایت شود و ایران راهی جز این ندارد.

یکی دیگر از شهروندان تاکید کرد: از هموطنانمان می‌خواهیم، همان طوری که برای خرید یک کیلو میوه و لباس بازار را از ابتدا تا انتها زیر پا می‌گذارند و قیمت می گیرند به همین اندازه در تحقیق رئیس جمهوری نیز جدیت داشته باشند و فریب برخی وعده‌های دروغین و غیرقابل انجام را نخورند.

یک شهروند میانسال نیز با اشاره به پروژه‌های ناتمام در سطح شهر گفت: اجرای بسیاری از پروژه‌ها از زمان نوجوانی ما در استان آغاز شده است اما هم اکنون که ما به سن پیری رسیده‌ایم هنوز هم تکمیل نشده است و این وضعیت موجب هدر رفت منابع و چندین برابر شدن قیمت تمام شده پروژه‌ها می‌شود.

وی تصریح کرد: مدیریت صحیح این پروژه‌ها می‌توانست هزینه‌های مضاعفی را تحمیل نکند و این وضعیت مربوط به مسایل داخلی است و نشان می‌دهد در کل کشور نیز همین وضعیت حاکم است و تنها با نگاه درست، متعهدانه و مسوولانه می توان بسیاری از موانع پیش رو را برداشت و از بسیاری از مشکلات هم پیشگیری کرد.

یک خانم رای اولی نیز با تاکید بر لزوم شرکت پرشور به خصوص جوانان در انتخابات، گفت: رای می دهیم تا سرنوشت کشورمان را خودمان تعیین کنیم و آن را به دست بیگانگان نسپاریم.

وی تاکید کرد: با شرکت در انتخابات اقتدار کشورم را رقم می‌زنم و می‌خواهم ثابت کنم ایران را با همه مشکلات آن دوست دارم.

این رای اولی اضافه کرد: سرنوشت کشورم برای من اهمیت دارد و تا حد توان برای ارتقا و پیشرفت آن نقش خود را ایفا خواهم کرد.

یک جوان دیگر نیز مهمترین مشکل جامعه را بیکاری جوانان دانست، گفت: رییس جمهوری آینده ایران باید توانایی حل این معضل که سرچشمه بسیاری از مشکلات و آسیب‌های اجتماعی است را داشته باشد.

وی تاکید کرد: اگر اشتغالزایی شود کشور نیز با رهایی از بسیاری مشکلات در مسیر رشد و پیشرفت قرار می‌گیرد و توانمندهای اقتصادی، بسیاری از بخش های دیگر را نیز تقویت می کند.

این شهروند زنجانی تصریح کرد: جوانان ایرانی دارای استعداد، ظرفیت و خلاقیت‌های بی‌نظیری هستند که مسوولان کشور باید از آنها در جهت توسعه کشور بهره‌مند شوند تا آینده بهتری را برای ایران رقم بزنیم.

بسیاری از تماشاگران این تریبون آزاد نیز مشتاقانه و علاقه‌مند خواسته‌های خود را بیان می کردند و هر رهگذری که از پیاده‌راه سبزه میدان زنجان رد می‌شد با توقفی در این محل

سخنان دیگران را شنیده و مشتاق بیان خواسته‌های خود می‌شد.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ایران جمعه ۲۸ خرداد همزمان با انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا، اولین میان‌دوره‌ای یازدهمین مجلس شورای اسلامی و دومین میان‌دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری برگزار خواهد شد.

سعید جلیلی، محسن رضایی میرقائد، سیدابراهیم رئیس‌الساداتی مشهور به رییسی، علیرضا زاکانی، سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، محسن مهرعلی‌زاده و عبدالناصر همتی هفت نامزد انتخابات ریاست جمهوری هستند.

منبع: ایرنا

| 303778