303750

کارگردان تئاتر تاکید کرد:

جشنواره‌؛ نفسی تازه در کالبد هنر

تصویر جشنواره‌؛ نفسی تازه در کالبد هنر
یک‌ کارگردان تئاتر زنجانی با بیان اینکه جشنواره‌؛ نفسی تازه در کالبد هنر است، گفت: برگزاری جشنواره‌ها تا حدودی توانسته‌ است امید را در دل هنرمندان زنده کند.

به گزارش پرسون از زنجان، حمیدرضا قزلباش در رابطه با تئاتر و برگزاری جشنواره‌ها، اظهار کرد: هنر تئاتر به دلیل جمعی بودن آن جزو اولویت‌های تعطیلی به دلیل شیوع ویروس کرونا بوده و در این مدت فعالیت‌هایی که انجام شده تا حدودی به زنده‌ نگه‌ داشتن این هنر کمک کرده است.

وی با اشاره به برگزاری جشنواره‌های مختلف تئاتر در استان و بیان اینکه برگزاری جشنواره‌ها مانند روح نیمه‌جانی است که در کالبد هنر دمیده می‌شود، افزود: برگزاری جشنواره‌های مختلفی مانند جشنواره تئاتر فجر استانی، جشنواره نمایش‌نامه‌نویسی، جشنواره غواصان دریادل در استان اجازه نداده‌ است که این هنر به طور مطلق تعطیل شود و با این اقدامات می‌شود حداقل امید را در دل هنرمندان زنده نگه‌ داشت.

عضو هیئت رییسه انجمن نمایش زنجان تصریح کرد: جشنواره‌هایی که در زمینه‌های مختلف هنری برای هنرمندان برگزار می‌شود، انگیزه‌ای برای آن‌ها ایجاد می‌کند تا بتوانند با هنرمندان دیگر رقابت کرده و خود را محک بزنند که این کار در پیشرفت آن‌ها تاثیر مثبتی دارد.

قزلباش ادامه داد: هنرمندان همواره تمایل دارند که در حال تکاپو و فعالیت بوده و با مخاطب خود نیز ارتباط داشته‌ باشند که این اقدامات در این مدت رخ نداده و دوران سختی برای آن‌ها به وجود آمده ولی علاوه بر اینکه هنرمندان نباید ناامید شوند، باید این دوران را به یک فرصت تبدیل کرده و با مطالعه و تحقیق از این فرصت برای افزایش اطلاعات و آگاهی خود استفاده کنند تا در زمان شروع فعالیت‌ها، تئاتر پرانرژی و قوی‌تر وارد کار شوند.

وی خاطرنشان کرد: هنرمندان در این روزها دوران سختی را می‌گذرانند که امیدواریم مسئولان استان این قشر را فراموش نکرده و نگاه حمایتی به این حوزه داشته‌ باشند.

منبع: ایسنا

| 303750