289021

مدیر عامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران:

سامانه کمک ناوبری فرودگاه بین المللی ارومیه توسط وزیر راه‌ و شهرسازی ارومیه افتتاح شد

تصویر سامانه کمک ناوبری فرودگاه بین المللی ارومیه توسط وزیر راه‌ و شهرسازی ارومیه افتتاح شد

مدیر عامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران از افتتاح سامانه کمک ناوبری فرودگاه بین المللی ارومیه خبر داد و گفت: ۱۸۵ میلیارد ریال برای نصب و راه اندازی سامانه کمک ناوبری فرودگاه ارومیه هزینه شده است.

به گزارش پرسون از آذربایجان‌غربی، سیاوش امیر مکری در حاشیه افتتاح سامانه کمک ناوبری فرودگاه ارومیه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: فرسودگی، فناوری قدیمی و مستهلک شدن سامانه کمک ناوبری و نیز مانیتورینگ پیشرفته نسبت به سیستم های قدیمی، تاثیر موانع اطراف بر عملکرد سیستم و کاهش خطا در سیستم از مهم ترین دلایل جایگزینی سیستم جدید است و با جایگاه سیستم DVOR/DME به جای VOR/DME ارتقای ایمنی پروازی به شکل قابل ملاحظه ی افزایش می یابد و تداوم عملکرد سامانه‌های ناوبری هوایی با کمترین خطا انجام شود.

وی با بیان اینکه بیش از۱۹ سال از نصب سامانه کمک ناوبری فرودگاه ارومیه می‌گذرد، افزود: استهلاک دستگاه، به کارگیری سیستم‌های نوین کمک ناوبری براسلس آخرین معیارها و استانداردهای سازمان هواپیمایی و نصب سامانه کمک ناوبریDVOR/DMEدراین فرودگاه ضروری بود و برای اجرای این پروژه ۱۸۵ میلیارد ریال از محل اعتبارات شرکت فردگاه ها و ناوبری هوایی ایران هزینه شده است.

مدیر عامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران درخصوص مزایای دستگاه DVOR/DME خاطرنشان کرد: افزایش شاخصه‌های ارایه سرویس ناوبری ۲۴ ساعته شامل دقت، صحت، پیوستگی و قابلیت دسترسی در دو بخش مسیرهای هوای وطرح های تقرب فرودگاهی اشاره کرد و این پروژه از ۱۱مرداد سال ۹۹شروع و در ۴۵ روز به پایان رسید.

وی تصریح کرد: راه اندازی، عملیات کردن سیستم و تنظیمات سامانه کمک ناوبری DVOR/DME فرودگاه ارومیه باید توسط کارشناسان کارخانه سازنده انجام می‌شد که با توجه به شرایط ظالمانه و عدم همکاری شرکت سازنده ، متخصصان الکترونیک هواپیمایی این تهدید به فرصت تبدیل و با تخصص و پشتکار این دانش را بومی سازی کردند و در حال نصب کامل سیستم های hight tech ناوبری هوایی به خودکفایی کامل رسیده است.

سیاوش امیر مکری خاطر نشان کرد: طی ۲۵ روز کاری عملیاتی کرد سیستم به اتمام رسید و در عملیات وارسی پروازی سیستم کمک ناوبری مورد تایید قرار گرفت.

انتهای پیام/

| 289021