288849

میوه‌های نوبرانه‌ با قیمت کیلویی 100 هزار تومان

تصویر میوه‌های نوبرانه‌ با قیمت کیلویی 100 هزار تومان
میوه‌های نوبرانه‌ که تازه پایشان به بازار رسیده، یکه تازی می‌کنند، قیمت‌های 100 هزار تومان که عده‌ای خاص از پس آن بر می‌آیند.

به گزارش پرسون، پای میوه‌های نوبرانه به بازار رسیده، اما قیمت‌ها به حدی بالا است که تنها عده ای خاص توان خرید دارند، گوجه سبز و گیلاس نوبرانه بهاری به قیمت کیلویی 100 هزار تومان به فروش می‌رسد، قیمت زرد آلو هم کیلویی 70 هزار تومان، توت فرنگی گلخانه‌ای 60 هزار تومان است.

نوبرانه‌ها میوه‌های اول فصل است که در بازار فراوان نیست و به قیمت‌های بالایی به فروش می‌رود، به مرور عرضه در بازار بیشتر و قیمت‌ها هم افت می‌کند.

میوه در بازار فراوان اما قیمت‌ها گران است، بازار محصولات کشاورزی از قانون عرضه و تقاضا تبعیت نمی‌کند و مسیر خود را ادامه می‌دهد، دلالان تاثیر بیشتری در قیمت دارند تا مدیریت دولتی. قیمت پیاز و گوجه فرنگی در بازار 10 برابر قیمتی که از کشاورز می خرند به فروش می‌رود.

صیفی کاران جنوب از قیمت پایین گوجه و پیاز که به کیلویی 500 تومان می‌فروشند گلایه دارند، اما قیمت این محصولات در بازار تهران 5 هزار تومان است.

میوه‌های وارداتی هم گوی سبقت را از همه ربوده و گل سرسبد بازار است، هر کارتن آناناس به قیمت یک میلیون و 100 هزار تومان به فروش می‌رود.

جدیدترین قیمت انواع محصولات کشاورزی در بازار عمده فروشی میدان مرکزی میوه و تره بار تهران به این شرح است:

زمانی که پای این میوه‌ها به مغازه های سطح شهر می‌رسد، به طور قانونی 35 درصد و غیرقانونی تا 100 درصد افزایش پیدا می‌کند.

منبع: فارس

| 288849