287458

مدیر عامل شرکت توزیع برق استان همدان:

با کاهش ۲۰ درصدی مصرف برق در تابستان ۱۴۰۰ یاری گر اداره برق باشیم

تصویر با کاهش ۲۰ درصدی مصرف برق در تابستان ۱۴۰۰ یاری گر اداره برق باشیم
مدیر عامل شرکت توزیع برق استان همدان گفت: در پیک مصرف برق امسال مردم با ۱۵ تا ۲۰ درصد صرفه جویی می توانند در جبران کسری تولید برق در استان همکاری کنند.

به گزارش پرسون از همدان، جمشیدی مدیر عامل شرکت برق استان همدان امروز در نشست اینستاگرامی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه امسال با توجه به کاهش بارندگی ها سال سختی برای تامین برق استان همدان است، اظهار کرد: با کاهش ۲۵ درصدی بارش ها و افزایش ۳.۱ درجه دما نسبت به سال گذشته ۱۵.۵ درصد افزایش برق را در فروردین ماه داشته ایم.

وی افزود: پیک مصرف برق امسال به دلیل گرمای هوا از فروردین ماه آغاز شده و تا سه ماه آینده ادامه دارد که این وضعیت کار را برای شرکت توزیع برق سخت و دشوار کرده است.

جمشیدی با اشاره به اینکه طی جلساتی که با استاندار و معاونان استانداری همدان داشته ایم همکاری خوبی را توسط مدیران در سطح استان شاهد هستیم، گفت: برای اینکه برنامه های پاسخگویی بار به صورت خوب پیش برود از ظرفیت پیمانکار و دانشگاهیان استفاده کرده ایم تا شرایط تعرفه ها به مشترکین توضیح داده َشود.

مدیر عامل شرکت توزیع برق استان همدان ادامه داد: امسال تفاهم نامه هایی برای سنجش صلاحیت کنترل سرمایش ادارات توسط پیمانکاران اداره برق انجام می شود که در صورت عقد تفاهم نامه پاداش برای ادارات در نظرگرفته شده است.

وی با بیان اینکه با توجه به کرونا تفاهم نامه ها به صورت الکترونیکی آماده و لینگ تفاهم نامه ها در قالب پیامک از سوی اداره برق به ادارات و مشترکین فرستاده می شود.

جمشیدی تاکید کرد: از یک‌ماه گذشته اطلاع رسانی در مصرف درست برق در پیک بار به مشترکین خانگی، صنایع، اداری و... در کانال ها و فضای مجازی انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون در بخش مدیریت مصرف در صنایع ۲۱۶ مشترک با مصرف ۱۲ مگاوات مصرف برق، در بخش چاه های کشاورزی ۷ هزار و ۱۷۹ مشترک با مصرف ۱۱۱ مگاوات و در بخش اداری ۲۵۰ مشترک با ۷.۳ مگاوات مصرف برق جلب مشارکت داشته ایم.

مدیر عامل شرکت توزیع برق استان همدان اضافه کرد: در سردخانه ها، مرغداری ها، گلخانه ها و... نیز ۱۳۰ مشترک با ۲.۱۵ درصد مگاوات مصرف برق و جایگاه های سی ان جی ۲۲ مشترک با ۲.۲ مگاوات مصرف برق جلب مشارکت صورت گرفته است.

جمشیدی تاکید کرد: مردم استان همدان در تابستان ۱۴۰۰ با صرفه جویی ۱۵ تا ۲۰ درصدی برق می توانند اداره برق را در کسری تولید برق کمک کنند.

وی با بیان اینکه استان همدان با توجه به اینکه منطقه ای سردسیر است نیاز به مصرف کولر گازی ندارد اما در صورت مصرف دما روی ۲۴ تا ۲۶ درجه تنظیم شود بیان کرد: از مردم درخواست می کنیم که لوازم پرمصرف برقی خارج از پیک بار استفاده شود و در ادارات با استفاده از نور طبیعی در روز چراغ ها در پیک‌مصرف روشن نباشد.

منیژه فرهانپور - استان همدان

| 287458

مطالب مرتبط