286654

با امضای تفاهم نامه شرکت آبفا و شرکت برق؛

خدمات رسانی به پروژه های مسکن خراسان شمالی در دستور کار قرارگرفت

تصویر خدمات رسانی به پروژه های مسکن خراسان شمالی در دستور کار قرارگرفت
اولین جلسه شورای مسکن استان خراسان شمالی در سال 1400 با امضای تفاهم نامه شرکت آبفا وشرکت برق به منظور خدمات رسانی به پروژه های مسکن خراسان شمالی برگزار شد.

به گزارش پرسون از خراسان شمالی، قاسم قاسمی، مدیرکل راه و شهرسازی استان خراسان شمالی و دبیر شورای مسکن استان گفت: جلسه شورای مسکن استان با هدف تولید و عرضه مسکن و همچنین طرح اقدام ملی تولید مسکن در سالن جلسات استانداری و با نه دستور کار برگزار شد .

وی افزود: بررسی برنامه تولید و عرضه 20 هزار واحد مسکونی در سطح استان، تبدیل پروژه های مسکن مهر فاقد متقاضی به طرح اقدام ملی مسکن، تعیین قیمت پروژه های باقیمانده مسکن مهر به منظور تکمیل و بهره برداری واحدها، بررسی هزینه های شرکت آب و فاضلاب و توزیع نیروی برق استان در طرح مسکن مهر، اراضی مازاد تحت اختیار دستگاههای اجرایی و برنامه ریزی و هماهنگی دستگاه های خدمات رسان در خصوص پروژه های طرح اقدام ملی مسکن، از جمله مواردی بود که در این جلسه بررسی شد.

دبیر شورای مسکن استان خراسان شمالی به امضای تفاهم نامه فی مابین اداره کل راه و شهرسازی استان و ادارات خدمات رسان آب و برق اشاره کرد و افزود: از ابتدای اجرای طرح مسکن مهر تاکنون ادارات آب و برق نسبت به خدمات رسانی در پروژه های مسکن مهر اقدامات قابل توجهی را انجام داده اند که در این راستا و از اعتبارات بند ب تبصره 8 قانون بودجه مقرر شد مبلغ 52 میلیارد ریال به شرکت توزیع نیروی برق استان و همچنین 45 میلیارد ریال نیز به شرکت آب و فاضلاب استان پرداخت شود که با این پرداختی سهم یک سوم وزارت راه و شهرسازی انجام خواهد شد.

غلامرضا هوائی، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان شمالی نیز در این جلسه گفت: همه دستگاه ها دست به دست هم دهند و با یک حرکت انقلابی این 20 هزار واحد مسکونی در استان چه در بخش شهری و چه در بخش روستایی ساخته و به مردم تحویل شود.

وی اظهار داشت: بخش مسکن اهمیت ویژه ای برای استان دارد و اولویت دو اداره کل راه و شهرسازی و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی باید تولید عرضه مسکن باشد و به جهت هماهنگی بیشتر در این بخش، جلسات شورای مسکن می بایست به صورت مداوم ماهی یک بار برگزار گردد .

هوائی با اشاره به اینکه ۴۷ درصد اشتغال منطقه مرتبط به حوزه مسکن است، افزود: برای ایجاد زیرساخت ها مانند آب و برق در پروژه‌های مسکن استان باید نگاه توسعه ای داشته باشیم تا در آینده دچار مشکل نشویم.

وی اضافه کرد: اداره کل راه و شهرسازی استان به همراه شهرداری ها، اراضی دولتی بلااستفاده در شهرهای استان را جهت ساخت واحدهای مسکونی چه به صورت مشارکت و چه به صورت طرح اقدام ملی مسکن معرفی کنند.

بررسی هزینه شرکت آب و فاضلاب و توزیع نیروی برق استان در طرح مسکن مهر از دیگر دستور کارهای این نشست بود که هوایی در این خصوص گفت: تقویت زیرساخت های آب و برق زیر بنای اصلی برای توسعه استان هستند و در اعتبارات امسال حمایت بیشتری از این حوزه ها خواهیم داشت.

گفتنی است:جلسات شورای مسکن استان به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و دبیری مدیر کل راه و شهرسازی استان خراسان شمالی و مدیران دستگاه های زیر بنایی و خدماتی استان برگزار می شود.

| 286654

مطالب مرتبط