286623

حفاران غیرمجاز دستگیر شدند

تصویر حفاران غیرمجاز دستگیر شدند
فرمانده یگان حفاظت میراث‌فرهنگی استان زنجان، از دستگیری حفاران غیرمجاز به همراه ادوات حفاری در شهرستان خدابنده خبر داد.

به گزارش پرسون، سرهنگ حسینعلی فضلی، اظهار کرد: در پی دریافت خبری مبنی بر فعالیت بر حفاری غیرمجاز، مأموران یگان حفاظت میراث‌فرهنگی شهرستان خدابنده با همکاری نیروی انتظامی به محل مورد نظر رفتند که موفق به دستگیری دو نفر حفار غیرمجاز در حین حفاری و کشف ادوات حفاری از متهمان شدند.

فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان افزود: مأموران یگان حفاظت میراث‌فرهنگی با همکاری کلانتری شهرستان خدابنده و پس از کسب نیابت قضایی به محل اعزام و موفق به دستگیری دو نفر از حفاران غیرمجاز در حین ارتکاب جرم شدند.

فضلی بیان کرد: بر اساس موادی از فصل نهم قانون تعزیرات، هرگونه حفاری غیرمجاز و خرید و فروش اشیا و اموال فرهنگی تاریخی جرم محسوب شده و ضمن ضبط اشیا و اموال مرتبط، مجازات حبس و جریمه نقدی در پی دارد.

این مسئول تصریح کرد: در این عملیات عدوات حفاری غیرمجاز ضبط و متهمان با تنظیم صورت‌جلسه برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شدند.

فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان خاطرنشان کرد: پیرو پایش یگان حفاظت میراث‌فرهنگی، همه آثار تاریخی شهرستان خدابنده به‌ طور کامل رصد و با هرگونه تخلف و تجاوز به حریم آثار تاریخی برخورد قاطع خواهد شد.

| 286623