286598

حبس طولانی مدت عناصر داعشی پس از دستگیری در آذربایجان

تصویر حبس طولانی مدت عناصر داعشی پس از دستگیری در آذربایجان
دادگاه جرایم سنگین باکو روز سه شنبه گروهی از عناصر داعشی را به اتهام اقدام برای کمک مالی به این گروه تروریستی به حبس طولانی مدت محکوم کرد.

به گزارش پرسون، بر اساس حکم دادگاه جرایم سنگین باکو سامیر قربان اف به ۸ سال، امین حسن اف، افلاطون بایرام اف، بابک محمدلی هر یک به ۷ سال، تهران قاسم اف به ۵ سال، جاوید آمان اف، الگون اسماعیل اف، علاالدین ایبیش اف، یوسف ایمان اف، ارخان قربان اف و شهریار جباراف هر یک به ۲سال و نیم زندان محکوم شدند.

این گروه از عناصر داعشی چند سال پیش به اتهام مشارکت در درگیری های نظامی در کنار گروه تروریستی داعش در سوریه، تروریسم، توزیع کتاب های دینی افراطگرایی بازداشت شده و محاکمه آنها در ماه فوریه سال ۲۰۲۰ میلادی آغاز شده ولی به دلیل شیوع ویروس کرونا چند بار به تاخیر افتاده بود.

این در حالی است که دادستان خواستار حبس از ۹ تا ۱۸ سال اعضای این گروه تروریستی شده بود.

به گزارش منابع امنیتی و انتظامی جمهوری آذربایجان در جریان ادامه درگیری ها در سوریه و عراق بیش از یک هزار شهروند آذربایجانی برای مشارکت در این درگیری ها در کنار گروه های تروریستی، عازم این کشورها شدند که اکثریت آنها در این در گیری ها کشته شدند.

نهادهای امنیتی جمهوری آذربایجان همچنین در قالب مبارزه با تروریسم بین المللی تعدادی از عناصر داعشی را در حین بازگشت از سوریه به این کشور بازداشت و به حبس طولانی مدت محکوم کردند.

منبع: ایرنا

| 286598