285297

صندوق توسعه ملی، سد راه واحدهای تولیدی و صنعتی البرز

تصویر صندوق توسعه ملی، سد راه واحدهای تولیدی و صنعتی البرز
عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی استان البرز با بیان اینکه صنعتگران با صندوق توسعه ملی دارند، گفت: بخشنامه‌های ستاد تسهیل و مصوبات آن به درستی از سوی نهادهای مسئول اجرایی نمی شود

به گزارش پرسون از البرز، محسن امینی در نشست هم اندیشی نائب رئیس اول مجلس شورای اسلامی با فعالان اقتصادی استان البرز ضمن اشاره به مشکلاتی که صنعتگران با صندوق توسعه ملی دارند، تصریح کرد: بخشنامه‌های ستاد تسهیل و مصوبات آن به درستی از سوی نهادهای مسئول اجرا نمی شود.

وی افزود: مواردی که از سوی فعالان اقتصادی استان در زمینه‌های مختلف از جمله صنایع دارویی، خودرویی و غذایی مطرح می‌شود، در تمامی حوزه ها وجود دارد.

این مسئول با اشاره به کمبود مواد اولیه ای به نام “پت” که مورد نیاز بسیاری از صنایع است، افزود : اکثر واحدهای تولیدی و صنعتی که در البرز فعالیت دارند و در تلاش هستند که مواد اولیه مورد نیاز خود را تولید کنند، با موانعی مانند مصوبه شعاع ۱۲۰ کیلومتری از پایتخت مواجه هستند و این مسئله ادامه دار در اواخر عمر دولت کنونی هم حل و فصل نخواهد شد.

امینی گفت: مگر می شود برای یک پروژه ریالی و طرحی که هنوز به تولید نرسیده و واردات ماشین آلات آن بر مبنای ارز محاسبه می شود، ارز دو هزار و ۵۰۰ هزار تومانی دریافت کرد، آن وقت بازپرداخت آن یکساله و بر مبنای ۳۰ هزار تومان باشد.

وی با اشاره به اینکه حدود چهار سال است که بخشنامه‌های ستاد تسهیل و مصوبات آن به درستی از سوی نهادهای مسئول اجرایی نمی شود، عنوان کرد: حال صنعت و حتی بخش‌هایی مانند کشاورزی خراب است.

امینی با تاکید بر اینکه البرز قطب کشاورزی در کشور است، افزود: در صادرات میوه و تره بار البرز صادرکنندگان موفقی دارد اما متاسفانه فعالان این حوزه با مشکلاتی مانند واردات کانتینر و یخچال های ویژه حمل بار صادراتی خود مواجه هستند، انتظار ما این است که اقدام موثری برای حل مشکلات تولیدکنندگان و صادرکنندگان حوزه کشاورزی در این زمینه انجام شود.

| 285297