282833

بازگشت ابتکار عمل ایران با آغاز غنی سازی 60 درصدی / عقب نشینی های گذشته تکرار نخواهد شد

تصویر بازگشت ابتکار عمل ایران با آغاز غنی سازی 60 درصدی / عقب نشینی های گذشته تکرار نخواهد شد
نماینده اراک در مجلس گفت: آغاز غنی‌سازی 60 درصد اراده و عزم جمهوری اسلامی را به طرف‌های مقابله خوبی نشان داد و اعلام کرد که ایران برای حفظ و حراست از منافع، مصالح و حقوق خود در موضوع هسته‌ای مصر است و تحرکات تروریستی به هیچ وجه نمی‌تواند ما را در این مسیر به انفعال بکشاند.

به گزارش پرسون، علی‌اکبر کریمی نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی با اشاره به آغاز غنی‌سازی ۶۰ درصد در کشورمان اظهار داشت:‌ بعد از تصویب قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها موضع کشورمان از حالت انفعال به حالت فعال تبدیل شده است و عملاً ابتکار عمل مجدداً در دست جمهوری اسلامی قرار گرفت.

وی افزود: با توجه به اینکه ما تعهداتی را در قالب برجام پذیرفته بودیم و این وظایف را به طور کامل انجام داده بودیم اما طرف‌های غربی هیچگاه در ایفای وظایف‌شان اقدام لازم را انجام ندادند و نتوانستیم از منافع آن استفاده کنیم قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها توانست ریل‌گذاری جدیدی را در مسیر تعامل با ۴+۱ بگذارد.

نماینده اراک در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ریل‌گذاری جدیدی که توسط مجلس یازدهم در موضوع هسته‌ای صورت گرفت این ابتکار عمل را به جمهوری اسلامی داد تا بتواند در صحنه مطابق با منافع ملی و مصالح کشورمان رفتار کرده و آن را دنبال کند.

کریمی با اشاره به اقدام خرابکارانه در تأسیسات نطنز گفت: این اقدام تروریستی باعث شد که جمهوری اسلامی در تصمیم خود برای افزایش غنای اورانیوم اقدام کند و دستور غنی‌سازی ۶۰ درصد را صادر کند که البته اینکار در راستای حقوق قانونی ایران در صنعت هسته‌ای محسوب می شود و چیزی مازاد و جدید نیست و عملاً در زمره اختیارات کشورمان بوده که می‌توانستیم با هماهنگی آژانس بین‌المللی اتمی این مسیر را برای خود فراهم کرده و به افزایش غنی‌سازی برای کاربری‌های صلح‌آمیز اقدام کنیم.

وی افزود: اورانیوم غنی‌شده در درصدهای بالا در موضوعات کشاورزی، پزشکی و صلح‌آمیز مورد استفاده قرار می‌گیرد اما تحرکات تروریستی معاندین و دشمنان جمهوری اسلامی علیه تأسیسات نطنز باعث شد که تصمیم برای غنی‌سازی ۶۰ درصد و سایر اقدامات در این راستا که مسئولین آنرا اعلام خواهند کرد سریع‌تر و زودتر از موعد مدنظر انجام شود.

نماینده اراک در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: آغاز غنی‌سازی ۶۰ درصد اراده و عزم جمهوری اسلامی را به طرف‌های مقابله خوبی نشان داد و اعلام کرد که ایران برای حفظ و حراست از منافع، مصالح و حقوق خود در موضوع هسته‌ای مصر است و تحرکات تروریستی به هیچ وجه نمی‌تواند ما را در این مسیر به انفعال بکشاند و عملاً عقب‌نشینی‌های صورت گرفته در سال‌های گذشته تکرار نخواهد شد.

منبع : فارس

| 282833