280759

باید به سرعت تهران تعطیل شود

تصویر باید به سرعت تهران تعطیل شود
رئیس بخش عفونی بیمارستان امام خمینی درباره خطرات موج چهارم کرونا در کشور اظهارکرد: اگر در این دو هفته تدبیر صحیحی صورت نگیرد وضعیتی پیش می‌آید که بیمار پشت در بیمارستان خواهد ماند.

به گزارش پرسون، دکتر حمید عمادی کوچک، عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا و رئیس بخش عفونی بیمارستان امام خمینی درباره خطرات موج چهارم کرونا در کشور اظهارکرد: اگر در این دو هفته تدبیر صحیحی صورت نگیرد وضعیتی پیش می‌آید که بیمار پشت در بیمارستان خواهد ماند. وضعیت نسبت به قبل بسیار شدیدتر است. افرادی که امروز بیمار می‌شوند، بیماری در این افراد بسیار شدیدتر است. کرونایی که امروز در سطح کشور می‌چرخد کرونای انگلیسی است و بیماران بسیار بدحال می‌شوند.

متن گفت‌وگوی ما با دکتر عمادی را در زیر می‌خوانید:

موج چهارم کرونا در کشور آغاز شده این وضعیت چقدر خطرناک است و چه توصیه‌هایی می‌توان در این خصوص داشت؟

امروز وضعیت بیمارستان‌ها بسیار ناجور است. تخت‌ها به سرعت پر شده است. اگر این قضیه جمع نشود احتمالاً وضعیت بدتر از قبل خواهد شد.

آیا پیشنهاد شما تعطیلی تهران است؟

مجبوریم. باید این کار را بکنیم تا وضعیت از این که هست بدتر نشود.

وضعیت مرگ و میر‌ها به چه صورت است؟

آمارها روز به روز بالاتر می‌رود. البته من در سطح بیمارستان امام خمینی که خودم مشغول هستم حرف می‌زنم که بستری‌های ما نسبت به قبل هر روز بالاتر می‌رود. آمار کشوری نیز که تا چند وقت پیش دو رقمی بود بالا رفته است.

آمار مبتلایان در این هفته رکورد شکسته و به هفده هزار و خورده‌ای نفر رسیده است.

اگر در این دو هفته تدبیر صحیحی صورت نگیرد وضعیتی پیش می‌آید که بیماران پشت در بیمارستان خواهد ماند. وضعیت نسبت به قبل بسیار شدیدتر است. افرادی که امروز بیمار می‌شوند، بیماری در این افراد بسیار شدیدتر است. کرونایی که امروز در سطح کشور می‌چرخد کرونای انگلیسی است و بیماران بسیار بدحال می‌شوند.

وضعیت این بیماران به چه صورت است؟ چه علایم خاصی دارند؟ ریه در این بیماران درگیر می‌شود یا علایم گوارشی دارند؟

علایم همان هایی است که قبلاً هم بود ولی شدیدتر است و بیماران به سرعت بدحال می‌شوند و ظرف سه چهار روز بیماری خود را نشان می‌دهد. درحالیکه قبلاً ظرف یک هفته بیماری شدید می‌شد. مردم نسبت به قبل بیشتر حواس جمع شده‌اند و به سرعت مراجعه می‌کنند. ما این وضعیت را از قبل پیش‌بینی می‌کردیم. بیشتر بیمارانی که امروز به ما مراجعه می‌کنند در روزهای گذشته در سفر بودند. متاسفانه دولت به طور جدی با سفرهای نوروزی مقابله نکرد. در حد توصیه و التماس که «خواهش می‌کنم نروید» برخورد کردند ولی با خواهش که نمی‌شود. امروز کار به مرحله‌ای رسیده است که اگر یک تعطیلی عمومی اعلام نشود وضعیت ما به مراتب بدتر از قبل خواهد شد. ما در آذرماه نیز این تجربه را داشتیم. نباید صبر کرد، باید به سرعت این تصمیم گرفته شود و تعطیلی‌ها را اعلام کنند. به آمار مبتلایان توجه کنید که با چه سرعتی بالا می‌رود. در تعجبم که ما قبلا این وضعیت را پیش‌بینی کرده بودیم اما تعلل در اعمال محدودیت‌ها قبل از عید جای سوال است.

| 280759