ثبت رکوردی کم نظیر برای فولاد خراسان در سیزده به در

کارکنان توانمند و پرتلاش ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم فولاد خراسان، شامگاه ١٢ فروردین و بامداد روز ١٣ فروردین سال ١۴٠٠ را مشغول در تولید خود بودند و توانستند در این بازه زمانی به رکورد ریخته‌گری ١۵ ذوب «پیاپی» در کارخانه فولادسازی شماره٢ این شرکت دست یابند.

تصویر ثبت رکوردی کم نظیر برای فولاد خراسان در سیزده به در

به گزارش پرسون، به گفته معاون بهره برداری مجتمع فولاد خراسان، آماده به کاری تجهیزات، دقت در برنامه ریزی برای ریخته گری پیاپی و هماهنگی میان بخش های مختلف تولید و پشتیبانی، از عوامل این موفقیت بوده و حمایت مدیریت عالی شرکت از اجرای برنامه‌های تولید و نیز انگیزه‌ بالای کارکنان نقش اساسی در کسب این رکورد تولید داشته است.

فرشید فضیلتی در تشریح جزئیات این خبر گفت: از ساعت ١٨:٣٠ پنجشنبه ١٢ فروردین‌ماه تا ساعت ٠۶:٣۶ بامداد روز ١٣ فروردین، همکاران ما در دو شیفت کاری با ریخته گری بدون وقفه‌ ١۵ پاتیل مذاب ١١٠ تنی به صورت پیوسته و بدون تعویض تاندیش ریخته گری، این رکورد را به ثبت رساندند.

این در حالی است که رکورد قبلی در این ناحیه مربوط به ٣٠ تیرماه ١٣٩٩ با ریخته گری پیاپی ١۴ ذوب بوده است.

رییس دفتر برنامه ریزی تولید شرکت هم در این باره اظهار کرد: تاندیش که ظرف واسط بین پاتیل و قالب ریخته‌گری است به دلیل محدودیت عمر قطعات ویژه نسوز آن، عموما قابلیت حداکثر ١٠ ذوب را دارد (به ذوب های متوالی که با یک تاندیش ریخته‌گری می‌شود اصطلاحاً «سکوئنس یا توالی» گفته میشود). پس از پایان هر سکوئنس، ریخته‌گری برای حدود ۶٠ دقیقه متوقف می‌گردد تا فعالیت های تخلیه خطوط ریخته گری، آماده سازی قالب‌ها و بازرسی‌های معمول انجام شود و سپس فعالیت ریخته‌گری جدید شروع شود.

علیرضا توکلی افزود: ریخته گری بدون وقفه‌ ١۵ ذوب متوالی نشان دهنده عملکرد دقیق و کنترل مداوم فرایند توسط کارکنان تولید و بیانگر آماده به کاری بالای ماشین ریخته‌گری و فعالیت های مناسب کارکنان تعمیرات و همچنین ذوب رسانی مناسب واحدهای فولادسازی است.

روابط عمومی مجتمع به نیابت از خانواده بزرگ فولاد خراسان ضمن تبریک دستیابی به این رکورد، از همکاری و تلاش یکایک کارکنان ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم، اعم از واحدهای داخلی و پیمانکاران ناحیه و واحدهای پشتیبانی، قدردانی نموده و امیدوار است که این موفقیت، طلیعه رکوردشکنی های متعدد همکاران پرتلاش مجتمع فولاد خراسان در سال «تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی‌ها» باشد.

280740