233911

رزمایش‌ نیرو‌های مسلح موجب شد دشمنان با خفت منطقه را ترک کنند

تصویر رزمایش‌ نیرو‌های مسلح موجب شد دشمنان با خفت منطقه را ترک کنند
رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح عنوان کرد: رزمایش‌های اخیر در حوزه‌های مختلف سبب شد که دشمن با خفت منطقه را ترک کند.

به گزارش پرسون از قم، آیت الله نوری همدانی در دیدار با سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح عنوان کرد: نیر‌وهای مسلح ما از دو ویژگی مادیت و معنویت برخوردار هستند و امروز نیرو‌های مسلح سایر کشور‌ها فقط مادیت دارند و این تفاوت نیروی مسلح ما با دیگر کشور‌هاست.

آیت الله نوری همدانی با بیان اینکه در یکی دو ماه آخر دولت ترامپ فشار‌های دشمن نسبت به گذشته سنگین‌تر شد و در منطقه تحرکاتی انجام داد، گفت: در این بازه زمانی به امر فرماندهی معظم کل قوا، نیرو‌های مسلح ۱۰ رزمایش را در سراسر کشور برگزار کردند که از قبل برنامه‌ای جهت برگزاری این رزمایش‌ها نداشتیم و به یکباره این رزمایش‌ها پس از ابلاغ با قدرت برگزار شدند.

مرجع تقلید شیعیان با بیان اینکه سلاح‌های مدرن ساخت داخل دشمن را به غضب آورده است، گفت: آن چیزی که دشمن ما را به ذلت کشانده، ترس از مرگ است.

او ادامه داد: نیرو‌های مسلح برخی کشور‌ها سلاح‌های مدرن را عامل پیشرفت خود می‌دانند؛ اما نیرو‌های مسلح ما علاوه بر برخورداری از سلاح‌های مدرن، از اخلاص، توکل به خدا، اعتماد به نفس نیز برخوردار هستند؛ یعنی وجود معنویت در بین نیرو‌های مسلح آن‌ها را با سایر نیرو‌های مسلح کشور‌ها خاص کرده است.

آیت‌الله نوری همدانی با بیان اینکه سلاح‌های مدرن ساخت داخل دشمن را به غضب آورده است، گفت: آن چیزی که دشمن ما را به ذلت کشانده، ترس از مرگ است.

این مرجع تقلید شیعیان ادامه داد: در دین اسلام خداوند شهادت را قرار داده است و امروز ما عاشقانه به‌دنبال شهادت هستیم.

آیت‌الله نوری همدانی با اشاره به اینکه حضرت امیر المومنین (ع) در نهج البلاغه آورده‌اند که ستون دین اجتماع مسلمانان است، گفت: امام خمینی (ره) فرمودند نتیجه به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی حضور مردم و گود نشینان در میدان است.

مرجع تقلید شیعیان عنوان کرد: امروز همچون هشت سال دفاع مقدس مردم در میدان هستند و دشمنان هنوز قدرت ما را درک نکردند و هنوز کینه ما را در دل دارند.

آیت‌الله نوری همدانی با بیان اینکه قوام زندگی مردم را فقط شمشیری که در راه خدا به کار ببریم تأمین می‌کند، تأکید کرد: باید در شرایط امروز به مردم رسیدگی شود.

همان‌طور که مستحضرید نیرو‌های مسلح در دو سال اخیر با فشار‌هایی از سوی دشمن و مواردی، چون خروج از برجام، تشدید تحریم‌ها و به تناوب، تشدید فشار‌های نظامی و دفاعی مواجه شد که به‌حمدالله با فرماندهی رهبر معظم انقلاب اسلامی و تلاش‌های صورت گرفته و عنایت پروردگار در نهایت دشمن با خفت منطقه را ترک کرد و آرزوهایش به نتیجه نرسید.

سردار باقری با اشاره به شکست سیاست‌های تمامیت‌خواهانه دشمن در قبال جمهوری اسلامی ایران، افزود: به‌حمدالله ملت ایران امروز همچون گذشته به برکت خون شهیدان سربلند و سرافراز به راه و مسیر خود ادامه می‌دهند.

سرلشکر باقری یادآورشد: این رزمایش‌ها در حوزه‌های مختلف موشکی، هواپیما‌های بدون سرنشین، دریایی و پدافند هوایی برگزار و سبب شد تا شیطنت‌های دشمن در منطقه پایان بگیرد و مجبور شود که منطقه را ترک کند؛ در این مدت امنیت کشور به خوبی حفظ شد.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح در ادامه تصریح کرد: امروز وارد دوره جدیدی شده‌ایم که با مدیریت رهبر معظم انقلاب اسلامی ان‌شاءالله با کاهش تحریم‌ها و عقب‌نشینی دشمن مواجه خواهیم شد.

وی گفت: در سه روز گذشته شواهدی از کاهش تحریم‌ها دیده می‌شود؛ به طوری که آن سه موردی که ترامپ در سازمان ملل متحد مطرح کرده بود تا بتواند از عامل ایجاد فشار علیه ایران استفاده کند، رای نیاورد؛ دولت جدید آمریکا با مکاتبه رسمی آن سه مورد را پس گرفت و به نحوی بابت مسیر انتخابی گذشته، عذرخواهی کرد و امروز تلاش دارد که با حداقل امتیاز به برجام برگردد که این‌ها نشان از اقتدار چشمگیر نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

سردار باقری افزود: همچنین نیرو‌های مسلح در کنار دفاع و امنیت که مسئولیت اصلی‌شان است در یک سال گذشته در مقابله با شیوع ویروس کرونا حداکثر تلاش را داشتند و توانستند با پذیرش بیماران در ۵۸ بیمارستان و ایجاد قرنطینه مانع از شیوع بیشتر این بیماری شوند.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح ادامه داد: همچنین با انجام «طرح غربالگری سپهبد شهید قاسم سلیمانی» ۸۰ درصد مردم را غربالگری کردند که اجرای این طرح توسط بسیجیان موجب کنترل بیماری شد و اگر اجرای این‌گونه فعالیت‌ها نبود، امروز میزان فوتی‌ها از ۵۰۰ نفر به کمتر از ۸۰ نفر نمی‌رسید و اگر این تلاش‌ها نبود در همین مدت تعداد تلفات ما به ۱۰ هزار نفر می‌رسید.

سرلشکر باقری با بیان اینکه اقدامات دیگر در کمک مومنانه نیز وجود دارد که به برکت خون شهیدان این اقدامات صورت گرفته و همچنان ادامه خواهد داشت، تأکید کرد: تلاش می‌کنیم تا به برکت خون شهیدان و لطف الهی بتوانیم خدمتگزار مردم باشیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

| 233911