برخورد با گران فروشی بلیت هواپیما ادامه دارد

معاون هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی کشوری گفت: با متخلفان و گرانفروشان درآژانس‌های مسافرتی و سایت‌های غیر مجاز بلیت هواپیما برخورد خواهیم کرد.

به گزارش پرسون، در پی برخورد هفته گذشته با آژانس‌های مسافرتی و سایت‌های غیر مجازی که مرتکب گرانفروشی بلیت هواپیما شده بودند، معاون سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد: همچنان رصد همه عرضه‌کنندگان بلیت هواپیما ادامه دارد و با متخلفان و گرانفروشان در این زمینه برخورد قانونی خواهد شد.

با توجه به تذکر نمایندگان محترم مجلس نسبت به گران فروشی بلیت هواپیما، و بررسی و نظارت مستمر سازمان هواپیمایی کشوری بر عرضه‌کنندگان بلیت، نهایتا هفته گذشته چهار آژانس‌ مسافرتی تعلیق و دو سایت‌ غیر قانونی فروش اینترنتی بلیت هواپیما به دستگاه قضایی معرفی شدند.

ابولقاسم جلالی، معاون هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی کشوری اظهار کرد: رصد همه عرضه‌کنندگان بلیت هواپیما توسط سازمان هواپیمایی کشوری به عنوان متولی نظارت بر آنها ادامه دارد و مانند هفته گذشته با دیگر متخلفان و گرانفروشان برخورد خواهیم کرد.


بیشتر بخوانید؛

قیمت بلیت هواپیما ۱۰ درصد افزایش یافت

آزادسازی قیمت بلیت هواپیما قانونی است


وی افزود: دو سایت غیرمجاز فروش بلیت هواپیما که بدون اخذ مجوز از سازمان هواپیمایی کشوری اقدام به فروش غیر قانونی و بالاتر از نرخ مصوب کرده بودند در راستای تکالیف قانونی این سازمان به دستگاه قضایی جهت پیگرد حقوقی معرفی شدند.

معاون هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی کشوری همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا قرار است بلیت هواپیما دوباره با افزایش دو درصدی نرخ برای پرداخت مالیاتی به نام اورژانس افزایش پیدا کند؟ ادامه داد: این مسئله تنها پیشنهاد یکی از کمیسیون‌های بوده و سازمان پیگیر این موضوع است تا دوباره شاهد افزایش قیمت‌ها و نارضایتی مردم نباشیم.

جلالی گفت: مردم نگران افزایش نرخ بلیت هواپیما نباشند چرا که سازمان هواپیمایی کشوری در برابر هر گونه تخلف و گرانفروشی خواهد ایستاد و در این زمینه با هیچ کسی تعارف ندارد.

منبع: گسترش نیوز

227935