ارز دیجیتال

به روزترین و پربیننده ترین خبرهای دنیای رمز ارز ها را در سرویس ارز های دیجیتال پرسون بخوانید.

مهمترین اخبار

آخرین وضعیت بازار رمزارزها امروز 3 مهر؛

تلاش بیت کوین برای بازیابی

چند روز گذشته برای ارز رمزنگاری شده برتر بازار در واقع بسیار خوب پیش رفت. پس از کاهش قیمت تا زیر تراز 40 هزار دلار، بیت کوین توانست بهبود یافته و چندین هزار دلار ارزش از دست رفته خود را بازیابد.

توییتر این امکان را برای کاربران فراهم خواهد کرد که با بیت‌کوین به تولیدکنندگان محتوای مورد‌علاقه خود پاداش دهند. همچنین این شرکت صندوقی را برای پرداخت به برخی از کاربرانی که در «اسپیسز» خود میزبان چت‌های صوتی هستند، راه‌اندازی خواهد کرد.

‎بیت‌کوین که در دو هفته گذشته، با روند نزولی همراه بوده ‌و حتی به کمتر از ۴۰ هزار‌ دلار هم سقوط کرده بود، روز گذشته، برای ساعاتی از ۴۵ هزار دلار عبور کرد، اما درپی ممنوعیت تراکنش‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال در چین، بیت‌کوین باز هم با ریزش مواجه شد و بار دیگر به ۴۱ هزار دلار رسید.

آخرین وضعیت بازار رمزارزها امروز 1 مهر 1400؛

بازگشت بیت کوین به 44 هزار دلار

روزهای ابتدایی این هفته برای ارز رمزنگاری شده اول بازار چندان خوب پیش نرفت، چرا که ارزش آن روز دوشنبه پس از حماسه اورگراند (Evergrande) کاهش یافت. در حقیقت، عملکرد بیت کوین هم راستای با بازارهای سهام جهانی بود که در همین زمان کاهش پیدا کردند.
امروزه بسیاری از افراد به‌دنبال کسب درآمد از ارزهای دیجیتال هستند. برخی حتی از این هم فراتر می‌روند و رویای میلیاردرشدن از طریق ارزهای دیجیتال را در سر می‌پرورانند.

قیمت بیت کوین بالاتر از سطح 42000 دلار با تقاضای خوبی روبرو شد. به این ترتیب، BTC توانست یک مبنای حمایتی قوی در این منطقه تشکیل داده و روند افزایشی قابل توجهی را بالاتر از سطح 42500 دلار آغاز کند.

اتریوم موفق شد بالاتر از سطح ۲۶۵۰ دلار یک مبنای حمایتی تشکیل دهد و موج بهبود مستمری را از این ناحیه آغاز کند. به این ترتیب، اتر (ETH) با شکست منطقه مقاومت ۲۸۰۰ دلاری، به حرکت خود سرعت بخشید.

آخرین وضعیت بازار رمزارزها امروز 30 شهریور؛

آیا بیت کوین 40 هزار دلار را از دست می دهد؟

با توجه به وضعیت بیت کوین در روزهای تعطیلات آخر هفته، به سختی می شد شرایط بازار ارزهای رمزنگاری طی 24 ساعت گذشته را پیش بینی کرد. همانطور که قبلاً گفتیم، حجم معاملات در این مدت به حداقل رسیده بود اما قیمت BTC به بالای 48000 دلار رسید که بالاترین سطح قیمت آن در 11 روز اخیر بود.

قیمت بیت کوین نتوانست بالاتر از محدوده حمایتی 46000 دلار باقی بماند. در نتیجه، همانطور که دیروز هم گفتیم، شاهد کاهش شدید BTC تا زیر سطح 45000 دلار بودیم.

اتریوم روند ریزشی عمده ای را از منطقه مقاومت 3500 دلاری آغاز کرد. در پی این حرکت نزولی، اتر (ETH) با قیمتی پایین تر از چندین منطقه حمایتی مهم نزدیک به تراز 3300 دلار و میانگین متحرک ساده ساعتی 100 معامله شد.

بیت کوین بار دیگر تلاش کرد از سطح مقاومت 48500 دلار عبور کند. هرچند موفق شد برای مدتی بالاتر از این سطح بایستد ولی نتوانست روند صعود خود را بیش از این ادامه دهد. به این ترتیب، سقف قیمت در نزدیکی 48750 دلار شکل گرفت و قیمت شروع به کاهش کرد.

آخرین وضعیت بازار رمزارزها امروز 29 شهریور 1400؛

سقوط بیت کوین تا 44500 هزار دلار

همانطور که دیروز گزارش شد، روزهای آخر هفته نوسانات قیمت تا حد زیادی کاهش یافت و با وجود کاهش حجم معاملات، بیت کوین در سطح 48000 دلار و بالاتر از آن باقی ماند. روز شنبه، این ارز حتی 49000 دلار را به چالش کشید اما این تلاش نتیجه ای نداشت.

اتریوم نتوانست منطقه مقاومت 3500 دلاری را پشت سر بگذارد، به همین خاطر، با سقوطی سنگین تا زیر محدوده حمایتی 3400 دلار و میانگین متحرک ساده ساعتی 100 روبرو شد.

طی چند روز گذشته، بیت کوین (BTC) و اکثر آلتکوین‌های بزرگ بازار در حال تحکیم بوده‌اند، زیرا سرمایه گذاران همچنان منتظر محرکی برای شروع حرکت بعدی هستند. برخی معتقدند که افزایش تورم در ایالات متحده می‌تواند برای بیت کوین سیگنالی صعودی باشد.