ارز دیجیتال

به روزترین و پربیننده ترین خبرهای دنیای رمز ارز ها را در سرویس ارز های دیجیتال پرسون بخوانید.

مهمترین اخبار

شیبا اینو (SHIB) بار دیگر ثابت کرد که می‌تواند با افزایش سرعت توکن‌سوزی خود در کانون توجه قرار بگیرد. در همین راستا، داده‌های پلتفرم Shibburn نشان می‌دهند که در مجموع ۲۸،۱۲۹،۳۸۰ توکن SHIB به کیف پول‌های مرده ارسال شده است.
تتر، صادرکننده استیبل کوین USDT، بزرگ‌ترین مسدود کردن تاریخ را انجام داده و ۲۲۵ میلیون دلار را در لیست سیاه قرار داده است. در حالی که بسیاری معتقدند که ارزهای دیجیتال دارایی ارجح برای مجرمان هستند، اقدامات اخیر تتر خلاف این موضوع را ثابت می‌کند.
وزارت دادگستری ایالات متحده جریمه‌ای را برای حل و فصل تحقیقات خود در مورد بایننس، بزرگ‌ترین صرافی ارز دیجیتال در جهان، تعیین کرده که مبلغ کمی نیست. با این وجود، معامله‌گران و سرمایه‌گذاران بی‌ان‌بی (BNB) این خبر را مثبت تلقی کرده‌اند.
با افزایش نگرانی‌ها در مورد تایید صندوق قابل معامله در بورس بیت‌کوین (ETF) برترین رمزارز جهان در روزهای گذشته به زیر ۳۶ هزار دلار سقوط کرد.
ارز دیجیتال مون (MOON) که ارتباط نزدیکی با پلتفرم اجتماعی ردیت (Reddit) دارد، یک سقوط ۹۰ درصدی را تجربه کرد و جامعه کریپتو را در شوک فرو برد. در آن زمان، این کاهش شدید به اطلاعیه ردیت، مبنی بر توقف سرویس پاداش‌دهی مبتنی بر بلاکچین خود نسبت داده شد.
در ۲۴ ساعت گذشته و علی‌رغم کاهش تورم ایالات متحده در ماه اکتبر نسبت به رقم پیش‌بینی شده، قیمت بیت کوین نزدیک به ۳ درصد کاهش یافته و به زیر ۳۶ هزار دلار سقوط کرده است. طبق گزارش‌ها، شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) برای ماه اکتبر برابر ۳٫۲ درصد و کمتر از پیش‌بینی‌ فعالان بازار، یعنی ۳٫۳ درصد گزارش شده است.
قیمت بیت کوین (BTC) هفته گذشته به اوج سالانه خود در ۳۸ هزار دلار رسید. با این حال، این ارز دیجیتال روز دوشنبه به زیر ۳۷ هزار دلار سقوط کرد؛ زیرا فعالان بازار در انتظار داده‌های مربوط به تورم ایالات متحده در ماه اکتبر هستند.
در حال حاضر افزایش قیمت اتریوم متوقف شده و قیمت پس از یک افزایش قابل‌توجه ثابت مانده است. این توقف، سرمایه‌گذاران را با این سؤال مواجه کرده است که افزایش قیمت اتریوم چه زمانی از سر گرفته خواهد شد. تجزیه و تحلیل نمودار اتریوم به ما بینشی در مورد سناریوهای احتمالی در آینده خواهد داد.
ارز دیجیتال سلستیا (Celestia) که در ۳۰ اکتبر ۲۰۲۳ راه‌اندازی شد، یک رویکرد ماژولار را برای معماری بلاکچین معرفی می‌کند و راه‌حلی منحصربه‌فرد را برای مشکل مقیاس‌پذیری که در بلاکچین‌های سنتی با آن مواجه هستند، ارائه می‌دهد.
پیتر شیف، اقتصاددان برجسته آمریکایی از ۹۸۳ هزار دنبال‌کننده‌ خود در صفحه شخصی‌اش نظرسنجی کرد و از آنها پرسید که به نظر آنها آیا قیمت بیت کوین قبل از تأیید یک صندوق قابل معامله در بورس (ETF) اسپات بیت کوین سقوط خواهد کرد یا بعد از آن.