توضیحات وزیر کشور درباره تمهیدات برگزاری اربعین

وزیر کشور با بیان اینکه تمهیدات لازم برای برگزاری اربعین سال ۱۴۰۳ اتخاذ شده است، گفت: امسال شرایط خوبی برای تردد زوار در مرز مهران و مرزهای دیگر با کشور عراق برقرار است.

تصویر توضیحات وزیر کشور درباره تمهیدات برگزاری اربعین

به گزارش سایت خبری پرسون، «احمد وحیدی» روز پنجشنبه ۲۱ تیرماه در جریان بازدید از مرز مهران و پایانه مرزی زرباطیه به اتفاق وزیر کشور عراق، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروز از پایانه مرزی شهید سلیمانی مهران و پایانه زورباطیه در کشور عراق بازدید کردیم و زیرساخت‌ها مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود: خوشبختانه با اقدامات انجام شده از سوی دولت عراق در پایانه زرباطیه و اقدامات انجام شده از سوی استاندار ایلام در پایانه مرزی شهید سلیمانی، شرایط خوبی برای تردد زوار فراهم است.

وحیدی خاطرنشان کرد: برنامه‌ریزی ما به‌حداقل رساندن مدت زمان ماندگاری زوار در مرزها برای مهر گذرنامه است‌ و تمهیدات لازم در این راستا صورت گرفته است.

وزیر کشور عراق نیز در این برنامه بازدید در جمع رسانه‌ها بیان داشت: دولت عراق آمادگی کامل برای برگزاری اربعین را دارد و همه تلاش خود را برای خدمت‌رسانی صادقانه به زوار بکار خواهیم گرفت.

عبدالامیر الشمری ادامه داد: تمامی تمهیدات امنیتی برای امنیت و رفاه زوار و همه شرایط برای خدمات‌رسانی به زوار فراهم شده است تا بتوانیم کنگره اربعین را بسیار باشکوه برگزار کنیم.

وی عنوان کرد: برای کاهش میزان تصادفات در ایام اربعین، دوربین های متعدد در محورهای مواصلاتی پرتردد نصب شده است.

بازدید از پایانه مرزی مهران و نشست مشترک وزاری دو کشور عراق و ایران در شهر مهران از جمله برنامه های امروز حضور وزیر کشور عراق در مرز مهران است.

منبع: ایرنا

706416