مسافران اربعین نیاز به اخذ روادید ندارند

وزیر کشور گفت: در آخرین جلسه‌ای که با وزیر کشور عراق در سفر به ایران داشتیم لغو راودید را تمدید کردیم و برای اربعین برقرار است.
تصویر مسافران اربعین نیاز به اخذ روادید ندارند

به گزارش سایت خبری پرسون، احمد وحیدی، وزیر کشور امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران با بیان اینکه امنیت در مرز‌ها بسیار خوب است، اظهار کرد: تعداد قابل توجهی از آنهایی که به حافظان امنیت در ایام انتخابات حمله کرده بودند دستگیر شدند.


وی درباره لغو روادید اربعین نیز توضیح داد: در آخرین جلسه‌ای که با وزیر کشور عراق در سفر به ایران داشتیم لغو روادید را تمدید کردیم و برای اربعین برقرار است.

وزیر کشور همچنین درباره زمان تحلیف رئیس جمهور جدید نیز بیان داشت: آنچه که در قانون اساسی است مدت برگزاری تا انتخاب رئیس جمهور ۵۰ روز تعیین شده که این کار انجام شده است. مراسم تحلیف زمان خاصی نداره و به نظرم زودتر از ۱۵ مرداد برگزار خواهد شد و ظاهراً با رئیس جمهور منتخب هم هماهنگ شده و این کار بیشتر بر عهده دوستان ما در مجلس شورای اسلامی است.

وحیدی با بیان اینکه برنامه ما برای سال آینده این بود که اخذ رأی الکترونیک را سراسری کنیم، گفت: ان شاءالله در دولت جدید این بخش از کار را تکمیل کنند.

وی در پاسخ به این سئوال که به نظر او گرما بر میزان حضور مردم در ایام اربعین تأثیرگزار خواهد بود یا خیر، اظهار کرد: مردم ایران نشان دادند اراده آنها بر گرما غالب است. گمان نمی‌کنم حضور مردم در اربعین کمتر از سال گذشته باشد چه بسا بیشتر هم داشته باشیم.

منبع: آنا

706238