راه هموار ملی‌پوش کشتی برای رسیدن به فینال المپیک

باتوجه به آخرین رنک کشتی‌گیران وزن ۹۷ کیلوگرم کشتی فرنگی، راه محمدهادی ساروی برای رسیدن به فینال المپیک ۲۰۲۴ پاریس هموار است.
تصویر راه هموار ملی‌پوش کشتی برای رسیدن به فینال المپیک

به گزارش سایت خبری پرسون، رقابت‌های کشتی المپیک ۲۰۲۴ با رشته فرنگی ۱۵ مرداد در پاریس آغاز می‌شود و ۲۱ مردادماه به پایان خواهد رسید.

محمدهادی ساروی که در رقابت‌های المپیک ۲۰۲۰ یکی از دو مدال تیم محمد بنا را در توکیو کسب کرد، سال گذشته با کسب عنوان سومی جهان، سهمیه المپیک پاریس را به دست آورد و در ادامه نیز طبق چرخه انتخابی تیم ملی در سال ۲۰۲۴، با عبور از مهدی بالی، به عضویت تیم المپیکی درآمد.

ساروی سال گذشته در مرحله نیمه‌نهایی مغلوب روسیلوی کوبایی شد و از رسیدن به فینال بازماند. روسیلو در مبارزه پایانی آرتور الکسانیان ارمنی را غافلگیر کرد و شکست داد تا با وجود پیش‌بینی‌های قبلی مبنی بر طلایی شدن یکی از دو کشتی‌گیر ایران و ارمنستان در بلگراد، مدال طلای این وزن در آخرین مسابقه جهانیِ پیش از المپیک از آنِ کشتی‌گیر کوبایی شود.

اتفاقِ خوب برای نماینده ۹۷ کیلوگرم ایران در المپیک ۲۰۲۴ این است که با توجه به حضور محمدهادی ساروی در دومین و آخرین تورنمنت رنک‌دار اتحادیه جهانی در سال ۲۰۲۴، این کشتی‌گیر به احتمال فراوان تا فینال هیچگونه رویارویی با دو حریف اصلی خود نخواهد داشت و از آن مهمتر، روسیلو و الکسانیان در صورت برتری در مرحله مقدماتی، احتمالا در نیمه‌نهایی با هم برخورد خواهند کرد و اگر ساروی بتواند از سد حریفانش در مرحله مقدماتی و نیمه‌نهایی بگذرد که سابقه شکست همه آنها را نیز دارد، نماینده ایران با برنده روسیلو و الکسانیان در فینال دیدار خواهد کرد.

با این شرایط راه محمدهادی ساروی برای رسیدن به فینال المپیک هموار است.

منبع: مشرق

706203