روادید ایران برای زوار اربعین رایگان شد

سفارت ایران در پاکستان و نمایندگی‌های وزارت امور خارجه کشورمان در این کشور برای دومین سال متوالی اخذ ویزای زیارتی برای زوار پاکستانی که قصد سفر به عتبات عالیات در اربعین حسینی را دارند، رایگان کرد.

تصویر روادید ایران برای زوار اربعین رایگان شد

به گزارش سایت خبری پرسون، سفارت ایران در پاکستان و نمایندگی‌های وزارت امور خارجه کشورمان در این کشور برای دومین سال متوالی اخذ ویزای زیارتی برای زوار پاکستانی که قصد سفر به عتبات عالیات در اربعین حسینی را دارند، رایگان کرد.

سفارت ایران در پاکستان در بیانیه‌ای اعلام کرد: سفارت و نمایندگی‌های سیاسی جمهوری اسلامی ایران در پاکستان برای دومین سال متوالی با هدف آسان‌سازی فرایند سفر زائران پاکستانی به ایران و عراق در ایام اربعین حسینی (ع)، صدور روادید برای کاروان‌های زیارتی را رایگان اعلام کرد.

با توجه به افزایش چشمگیر سفر‌های زیارتی از مبدا پاکستان به جمهوری اسلامی ایران در ایام محرم به ویژه در ماه صفر و حضور عاشقان حسینی در پیاده‌روی جهانی اربعین حضرت سیدالشهدا علیه السلام، سفارت ایران در اسلام‌آباد و سرکنسولگری‌ها در چهار شهر پاکستان تصمیم به شتاب بخشیدن به روند صدور روادید زیارتی برای زوار پاکستانی گرفتند.

با توجه به دستور کار جدید پیرامون صدور روادید زیارتی اربعین حسینی، صدور روادید زیارتی برای گروه‌ها و کاروان‌های پاکستانی به صورت رایگان انجام می‌شود که مشروط به داشتن ویزای عراق می‌باشد.

براساس اعلامیه رسمی سفارت ایران در اسلام‌آباد، پیرو سیاست صدور روادید در ایام محرم و صفر برای اتباع پاکستانی، هشتم جولای لغایت ۲۰ اوت کلیه زائران پاکستانی که روادید عراق دارند می‌توانند روادید زیارتی دوبار ورود ایران با اعتبار ۴۵ روز (از تاریخ صدور) و اقامت ۱۵ روز در هر ورود دریافت کنند.

از زمان شروع صدور روادید ویژه اربعین توسط دولت عراق برای زائران پاکستانی که دارای «روادید اربعین» معتبر هستند، روادید زیارتی ۲ بار ورود ایران به صورت رایگان صادر خواهد شد.
زائران پاکستانی که قصد سفر زمینی را دارند باید از اتوبوس حمل و نقل شخصی خود برای ورود به ایران و عراق استفاده کنند.

روسای کاروان‌های زیارتی نیز باید مشخصات وسیله حمل و نقل خود، مجوز تردد بین المللی، گواهینامه بین المللی رانندگان به همراه فهرست کامل زائران را ارائه دهند، زیرا شماره پلاک خودرو در روادید ذکر می‌شود و تردد آنان از مرز‌ها با نظارت بر فهرست اسامی زائران و تطبیق با شماره پلاک خودرو امکان پذیر است.

زوار پاکستانی باید تا ۲۰ صفر از مرز چذابه (الشیب) وارد عراق شوند و تردد آنها از سایر مرز‌ها ممنوع است.

منبع: صداوسیما

706168