جابه‌جایی بیش از ۱۴ میلیون تن کالا در استان اصفهان

رئیس اداره حمل و نقل کالای اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اصفهان گفت: بیش از ۱۴ میلیون و ۴۰۲ هزار تن کالا در ۳ماهه ابتدایی سال جاری از استان اصفهان جابه‌جا شده است.
تصویر جابه‌جایی بیش از ۱۴ میلیون تن کالا در استان اصفهان

به گزارش سایت خبری پرسون، از اصفهان؛ محسن مقدسی، رئیس اداره حمل و نقل کالای اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اصفهان از افزایش ۵.۴ درصد جابه‌جایی کالا در استان اصفهان نسبت به مدت مشابه در سال گذشته خبر داد و اظهار داشت: در مدت یاد شده ۱۴ میلیون و ۴۰۲ هزار تن کالا از این استان به مقاصد مختلف جابه‌جا شده درحالی‌که در ۳ماهه ابتدایی سال گذشته این رقم ۱۳ میلیون و ۶۵۸ هزار تن بود.

وی عمده کالاهای جابه‌جا شده را کالای فلزی، ترکیبات نفتی و شیمیایی، ساختمانی، سیمان، معدنی، مواد غذایی، محصولات کشاورزی، پوشاک و منسوجات برشمرد.

مقدسی با اشاره به اینکه در مدت یاد شده بیش از ۸۵۷ هزار و ۹۹ برگ بارنامه نیز در استان صادر شده است، تصریح کرد: در مدت مشابه سال ۱۴۰۲ نیز ۸۱۴ هزار و ۶۴۳ برگ بارنامه در استان صادر شده بود که در سال گذشته بیش از ۵.۲ درصد رشد رانشان می‌دهد.

رئیس اداره حمل و نقل کالای اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اصفهان گفت: ۳ میلیون و ۶۳ هزار تن کالا در شهرستان اصفهان، ۲ میلیون و ۸۷۵ هزار تن کالا در شهرستان مبارکه، ۲ میلیون و ۴۴۰ هزار تن کالا در شهرستان شاهین‌شهر و میمه، یک میلیون و ۳۶ هزار تن کالا در شهرستان برخوار، ۶۴۳ هزار تن کالا در شهرستان خمینی شهر، ۶۰۹ هزار تن کالا در شهرستان فلاورجان، ۵۹۸هزار تن کالا در شهرستان نایین و بیش از ۵۷۸ هزار تن کالا را در شهرستان کاشان جابجا شده است.

وی با اشاره به افزایش ۵ درصدی جابه‌جایی کالا را در شهرستان اصفهان عنوان کرد: در مدت مشابه سال ۱۴۰۲ حجم کالای جابه‌جا شده از این شهرستان ۲ میلیون و ۹۰۸ هزار بوده است که در سال ۱۴۰۲ این رقم بیش از ۳ میلیون تن بود.

مقدسی با بیان اینکه در این مدت افزایش ۳ درصدی را در صدور برگ بارنامه در شهرستان اصفهان شاهد هستیم، ادامه داد: در شهرستان مبارکه نیز صدور برگ بارنامه نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۷ درصد افزایش داشته است.

رئیس اداره حمل‌ونقل کالای اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان اصفهان با اشاره به اینکه ۶۲۷ شرکت حمل‌ونقل کالا در استان اصفهان در حال خدمات‌رسانی به مردم هستند، افزود: ۷ باب پایانه با ۳۶ هزار و ۴۵۸ ناوگان کالا در استان در حال فعالیت هستند.

وی گفت: ۴۹ هزار و ۳۳۷ نفر راننده در حوزه حمل‌ونقل کالای استان اصفهان در حال خدمات‌رسانی به مردم و صاحبان کالا هستند.

منبع: فارس

705714