نیروهای مسلح یمن و مقاومت عراق به حیفا حمله کردند

سخنگوی نیروهای مسلح یمن سه‌شنبه شب در بیانیه‌ای اعلام کرد که عملیات مشترکی با مقاومت عراق علیه یک هدف مهم در حیفا واقع در شمال فلسطین اشغالی انجام داده‌اند.

تصویر نیروهای مسلح یمن و مقاومت عراق به حیفا حمله کردند

به گزارش سایت خبری پرسون، یحیی سریع گفت: ما با همکاری مقاومت اسلامی عراق عملیات نظامی مشترکی را علیه یک هدف حساس در حیفا انجام دادیم.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن، افزود: این عملیات با استفاده از موشک‌های کروز انجام شده و موفقیت آمیز بوده است.

وی اضافه کرد: نیروهای ما تا پایان تجاوز نظامی و رفع محاصره نوار غزه به عملیات نظامی مشترک خود با مقاومت اسلامی عراق در حمایت و پیروزی مردم فلسطین ادامه خواهند داد.

نیروهای مسلح یمن در ماه‌های گذشته در حمایت از مردم غزه، چند کشتی رژیم صهیونیستی یا کشتی‌های حامل کالا برای این رژیم را که در دریای سرخ، اقیانوس هند و تنگه باب‌المندب عازم سرزمین‌های اشغالی بودند، هدف قرار داده است.

نیروهای مسلح یمن متعهد شده‌اند تا زمانی که رژیم اسرائیل حملات خود را به نوار غزه و کشتار مردم این منطقه متوقف نکند، حملات به کشتی‌های این رژیم یا کشتی‌های عازم سرزمین‌های اشغالی و کشتی نیروهای ائتلاف حامی رژیم صهیونیستی را در دریای سرخ ادامه خواهند داد.

آمریکا و انگلیس طی چندین نوبت به بهانه صیانت از کشتیرانی بین‌المللی علیه مواضع نیروهای یمنی حمله کردند اما این اقدامات به گواه کارشناسان بین‌المللی نتوانسته است حملات علیه کشتی‌های وابسته به رژیم صهیونیستی در دریای سرخ را مهار و بازدارندگی ایجاد کند.

اتحادیه اروپا نیز یک ماموریت دریایی در دریای سرخ موسوم به «آسپیدس» تشکیل داده و مدعی شده که هدف از این عملیات فقط دفاعی است.

منبع: ایرنا

695130