کلاهبرداری‌های سریالی از شهروندان تحت عنوان اخذ ویزای کشورهای اروپایی

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری فردی خبر داد که با ادعای نفوذ در سفارتخانه‌ها از شهروندان 3 شهر کلاهبرداری کرده بود.
تصویر کلاهبرداری‌های سریالی از شهروندان تحت عنوان اخذ ویزای کشورهای اروپایی

به گزارش سایت خبری پرسون، سردار علی ولیپور گودرزی رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت:‌ به دنبال وقوع کلاهبرداری‌های سریالی از شهروندان تحت عنوان اخذ ویزای کشورهای اروپایی، رسیدگی به پرونده در دستور کار تیمی از کارآگاهان اداره سیزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت. تحقیقات ابتدایی حکایت از آن داشت یک مرد جوان اهل کشور همسایه با چرب‌زبانی و ادعای نفوذ در سفارتخانه‌ها و اخذ ویزا از شهروندان در شهرهای تهران، مشهد و کرج مبلغ ۲۲ میلیارد ریال پول دریافت کرده و متواری شده است.

وی ادامه داد: کارآگاهان در نخستین گام با بهره‌گیری از شیوه‌های کشف نوین جرم و اقدامات اطلاعاتی گسترده مخفیگاه متهم را شناسایی کرده و متوجه شدند که این فرد قصد دارد با جعل مدارک بیشتر مبالغ دیگری از شهروندان دریافت کند. کارآگاهان پس از دریافت این سرنخ مهم، با هماهنگی‌های لازم با مرجع قضایی، راهی مخفیگاه فرد موردنظر در محدوده خیابان پاسداران شدند و متهم اصلی پرونده را در یک عملیات منسجم دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند.

ولیپور گودرزی ادامه داد: متهم پس از انتقالک به اداره سیزدهم پلیس آگاهی در تحقیقات ابتدایی به جرم خود مبنی بر از کلاهبرداری از شهروندان با شگرد اخذ ویزای کشورهای اروپایی و آسیایی اعتراف کرد. همچنین شکات در مواجهه حضوری وی را مورد شناسایی قرار دادند. با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضایی متهم برای روشن شدن زوایای پنهان پرونده و کشف جرائم احتمالی در اختیار کارآگاهان اداره سیزدهم پلیس آگاهی قرار گرفت.

منبع: همشهری آنلاین

681576