فرمانی رییس شورای اسلامی شهر قزوین تاکید کرد؛

لزوم اجرای طرح های گردشگری در بوستان باراجین قزوین

با توجه به مطالبه اکثریت شهروندان در حوزه ارتقای گردشگری شهر قزوین نیاز است تا حرکتهای رو به جلویی در زمینه گردشگری بوستان باراجین در مدیریت شهری قزوین صورت گیرد.
تصویر لزوم اجرای طرح های گردشگری در بوستان باراجین قزوین

به گزارش سایت خبری پرسون، از قزوین؛ علی فرمانی رییس شورای اسلامی شهرقزوین در جلسه علنی شورا که با دستور کار بررسی لوایح شهرداری قزوین برگزار شد، در طرح دیدگاه خود پیرامون بررسی لایحه حفظ ونگهداری بوستان باراجین تاکید کرد: با توجه به مطالبه اکثریت شهروندان در مورد کمبود مراکز تفریحی و گردشگری در قزوین نیاز است تا در بوستان باراجین در حوزه گردشگری حرکتهای رو به جلویی داشته باشیم.

وی افزود: در این حوزه شورای اسلامی شهرقزوین حامی طرح ها و پیشنهادات و اجرایی شدن آنها خواهد بود.

رییس شورای اسلامی شهرقزوین همچنین در بخش دیگری از سخنانش افزود: یکی از سیاستهای مهم شورای ششم بازپیرایی بوستانهای سطح شهر قزوین بود که در این راستا بوستان دهخدا دراولویت قرار گرفت و با هزینه 6 میلیارد تومان توانستیم شرایط خوبی را برای حضور شهروندان در بوستان فراهم کنیم.

فرمانی خاطر نشان کرد: احداث یک بوستان در حال حاضر به اعتباری بالغ بر 100 میلیارد تومان نیاز دارد اما اگر بتوانیم بوستانهای شهر را بازپیرایی کنیم به هزینه ای بسیار کم رضایتمندی شهروندان را فراهم خواهیم کرد.

وی در بخش دیگر این جلسه که به بررسی لوایح شهرداری قزوین اختصاص داشت خواستار اجرایی شدن قانون درخصوص وضعیت دکه های سطح شهر و سدمعبر آنها شد و گفت: باید برای ساماندهی دکه های سطح شهر بتوانیم یک سیاست کلی را طرح ریزی کنیم و با شیب ملایم تغییرات را رقم بزنیم.
فرمانی در ادامه بر لزوم حمایتهای رفاهی از پرسنل شهرداری گفت: با توجه به وضعیت اقتصادی پیشنهاد می شود شهرداری قزوین کارتهایی را برای پرسنل درنظر بگیرد که بتوانند از بازارچه های تحت مدیریت شهرداری خرید کنند ومانند تنخواه از حقوق ماه بعد خود به نوعی استفاده کنند.
رییس شورای اسلامی شهرقزوین همچنین خواستار ارایه گزارش افزایش حقوق کارگران پسماند طی دوسال اخیر شد وگفت: طبق گزارشات دریافتی در حق این پرسنل اجحافاتی صورت گرفته و به نظر می رسد که به حق و حقوق خود نمی رسند لذا از شهرداری خواسته شده تا گزارش و مستندات پرداختی به شورا ارایه شود.

668760

مطالب مرتبط