معاون میراث‌فرهنگی اردبیل:

۳ اثر طبیعی در اردبیل شماره ثبت آثار ملی گرفت

معاون میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل گفت: ۳ اثر طبیعی در اردبیل از جمله دریاچه شورابیل و دو اثر از درختان کهنسال شهرستان خلخال شماره ثبت آثار ملی گرفتند.
تصویر ۳ اثر طبیعی در اردبیل شماره ثبت آثار ملی گرفت

به گزارش سایت خبری پرسون از اردبیل، علیرضا دباغ عبداللهی در جلسه رسیدگی به آثار فرهنگی استان و ثبت آنها در پرونده ثبت ملی اظهار کرد: در ادامه ثبت آثار استان در فهرست میراث ملی و پس از شناسایی آثار واجد شرایط و تهیه پرونده توسط کارشناسان میراث‌فرهنگی، سه اثر طبیعی در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسید.

وی افزود: دریاچه شورابیل در داخل شهر اردبیل یکی از آثار طبیعی منحصر به فرد استان است که با شماره ثبت ۱۲۵۶ در تاریخ ۱۶ فرودین ماه ۱۴۰۳ در فهرست آثار ملی ثبت شد.

معاون میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل بیان کرد: همچنین درخت گردوی کهنسال روستای گیلوان خلخال با شماره ثبت ۱۲۱۳ و درختان کهنسال ارس شیندیرلی پیر روستای کزج شهرستان خلخال با شماره ۱۲۱۴ در تاریخ ۱۶ اسفند ماه ۱۴۰۲ در فهرست آثار طبیعی ملی به ثبت رسیدند.

دباغ عبداللهی ادامه داد: ثبت آثار در فهرست میراث ملی با توجه به قوانین و مقررات موجود در این حوزه، می‌تواند در حفاظت و احیای آثار و معرفی آنها در سطح ملی مؤثر باشد.

منبع: مهر

668634