استاندار قزوین:

افزایش جرایم رانندگی در کاهش تصادفات موثر خواهد بود

محمدمهدی اعلایی استاندار قزوین عنوان کرد: افزایش جرایم رانندگی و کنترل هوشمند، سهل الوصول ترین اقدام برای کاهش تصادفات رانندگی است و با اجرای آن می توان در بازه زمانی کوتاه مدت اثرات مختلفی را مشاهده کرد.
تصویر افزایش جرایم رانندگی در کاهش تصادفات موثر خواهد بود

به گزارش سایت خبری پرسون، از قزوین؛ محمدمهدی اعلایی استاندار قزوین روز یکشنبه در همایش کاهش تصادفات با مشارکت مردم اظهار داشت: موضوع مورد تاکید در برگزاری این جلسه قدردانی از دست اندرکاران خدمت رسانی به مسافرین به ویژه در ایام نوروز است که شامل پلیس راه، نیروهای جهادی و تمامی نیروهای امدادی می شود و این خدمات استان قزوین را تبدیل به یک استان موفق در کاهش تصادفات و تلفات جاده ای کرده است.

وی افزود: ایده ای که تحت عنوان همیاران جهادی در استان اجرا شد در سال های بعد در کشور مورد استفاده قرار گرفته است و باعث خیر و برکات زیادی شده است.

اعلایی گفت: رفع چالش و موضوع کاهش تلفات رانندگی که یکی از مسائل قابل توجه در کشور است پاسخ یک بعدی ندارد و معادله ای است که باید چندین متغیر در آن مورد لحاظ قرار بگیرد و به عنوان یک اولویت اساسی در کشور مورد توجه قرار گیرد.
استاندار قزوین اضافه کرد: کاهش تصادفات و تلفات جاده ای به نظر می رسد در سال های گذشته به صورت جدی تری مورد توجه قرار گرفته است و مهم ترین مصداق این مهم را می توان در افزایش جرایم رانندگی نام برد.
نماینده عالی دولت در استان اظهار داشت: مدت ها بود با یک نگاه غیر حرفه ای برای افزایش جرایم رانندگی مقاومت میشد ولی امروز پذیرفته شده که جرایم افزایش پیدا کند و این موضوع به طور قطع در کاهش تصادفات موثر خواهد بود.
وی با بیان اینکه دلایل متعددی در کاهش تصادفات موثر است، گفت: افزایش جرایم رانندگی و کنترل هوشمند، سهل الوصول ترین اقدام برای کاهش تصادفات رانندگی است و با اجرای آن می توان در بازه زمانی کوتاه مدت اثرات مختلفی را مشاهده کرد.
اعلایی گفت: وقتی تخلف یک شخص منجر به فوت و صدمه دیدن به یک خانواده می شود باید با متخلف به شدت برخورد و آن را جریمه کرد تا مشکلات کاهش یابد.
استاندار قزوین اضافه کرد: مجموعه مدیریتی استان عزم و اراده جدی در کاهش تلفات جاده ای دارد و در ۳ سال گذشته با اقدامات و ابتکارات مختلف از جمله همیاران جهادی پلیس و جریمه ویژه عدم رعایت فاصله طولی به اجرای این مهم پرداخته است.
نماینده عالی دولت در استان اظهار داشت: رفع نقاط حادثه خیز و مسدود شدن دسترسی های غیر مجاز به بزرگراه ها از دیگر اقدامات مجموعه مدیریتی استان برای کاهش تلفات جاده ای است که امیدواریم موثر واقع شود.

668509