ثبت دادوستد ۴۳۲ هزار میلیارد تومانی فرابورس در هفته گذشته

دادوستد بیش از ۳۳ میلیارد برگه انواع دارایی مالی به ارزش ۴۳۲ هزار میلیارد تومان در هفته گذشته در بازارهای فرابورس به ثبت رسید.
تصویر ثبت دادوستد ۴۳۲ هزار میلیارد تومانی فرابورس در هفته گذشته

به گزارش سایت خبری پرسون، در جریان معاملات فرابورس ایران در هفته‌ای که گذشت، طی 4 روز کاری بیش از 33 میلیارد برگه دارایی مالی به ارزشی بالغ‌بر 432 هزار میلیارد تومان در 708 هزار نوبت معاملاتی دادوستد شد. حجم معاملات هفته گذشته 5 درصد رشد داشت و ارزش معاملات نوسان خاصی را تجربه نکرد.

بررسی ارزش معاملات به تفکیک بازارها نشان می‌دهد در این مدت بیش از یک هزار و 700 میلیارد تومان معاملات در بازار اول و یک هزار و 600 میلیارد تومان دادوستد در بازار دوم فرابورس ثبت شده است.

همچنین بازار نوآفرین شاهد دادوستدهایی به ارزش نزدیک به 15 میلیارد تومان بوده است. ارزش معاملات بازار توافقی نیز بیش از 15 میلیارد تومان بود که رشدی 15 درصدی داشت.

این گزارش می‌افراید: طی هفته گذشته بیش از 424 هزار میلیارد تومان اوراق در بازار ابزارهای نوین مالی دادوستد شد.

گفتنی است در پایان معاملات هفته منتهی به 21 اردیبهشت‌ماه بیش از 4 هزار و 140 میلیارد تومان ارزش معاملات خرد بازار سهام و اختیار سهام بود که 47 درصد آن متعلق به 5 گروه بود.

به این ترتیب که 5 گروه انبوه‌سازی، رایانه، محصولات غذایی، محصولات شیمیایی و خودرو در مجموع نزدیک به نیمی از ارزش معاملات خرد را به خود اختصاص دادند.

در پایان معاملات هفته گذشته، شاخص کل در سطح 24 هزار و 819 واحد با افت 1.5 درصدی کار خود را به پایان رساند.

منبع: تسنیم

668409