پیش بینی بورس یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ / چشم بازار به بهارستان

ارزش معاملات بازار سهام همچنان پایین‌تر از سطح سه هزار میلیارد تومانی قرار دارد. این آمار نشان می‌دهد انگیزه‌ای برای اهالی تالار شیشه‌ای باقی نمانده است. بند «س» که مربوط به سقف معافیت مالیاتی است طی روزهای آینده به صحن علنی مجلس می‌رود. سهامداران امیدوارند با اصلاح این قانون، از بار عرضه‌های متوالی بازار کاسته شود.
تصویر پیش بینی بورس یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ / چشم بازار به بهارستان

به گزارش سایت خبری پرسون، در پایان معاملات اولین روز کاری هفته جاری، دماسنج اصلی تالار شیشه‌ای با افت 0.49 درصدی، معادل 10 هزار و 806 واحد از ارتفاع این شاخص، در سطح دو میلیون و 208 هزار و 284 واحدی قرار گرفت.

افت ارتفاع نماگر اصلی بازار سرمایه در حالی اتفاق افتاد که شاخص هم‌وزن به‌‌‌عنوان نشان‌دهنده روند عمومی قیمت شرکت‌های کوچک و متوسط، عملکردی موازی به ثبت رساند. شاخص هم‌وزن نیز با افت 0.6 درصدی (معادل چهار هزار و 422 واحد) در پله 733 هزار واحدی قرار گرفت.

معاملات بورس تهران در آینه آمار و ارقام

تابلو بورس اوراق بهادار تهران، ارزش معاملات خرد (سهام، حق تقدم ) را در روز شنبه، دو هزار و 706 میلیارد تومان نشان می‌داد. این تابلو همچنین حجم معاملات روز شنبه را 6.4 میلیارد برگه سهم نشان می‌دهد.

از سوی دیگر، بررسی آمار مالکیت افراد حقیقی در این روز از ورود سرمایه آنها به بازار سهام حکایت دارد. شاخص ورود و خروج سرمایه در پایان معاملات روز شنبه بورس از خروج 270.3 میلیارد تومانی پول حقیقی از سهام، حق تقدم و صندوق‌های سهامی خبر می‌دهد.

پیش بینی بورس یکشنبه 23 اردیبهشت 1403

قانون جنجالی سقف معافیت مالیاتی، روز یکشنبه به صحن علنی مجلس خواهد رفت. سهامداران به‌دقت تحولات فردا و پس‌فردای قانون‌گذاران را دنبال خواهند کرد تا سرنوشت این قانون مشخص شود.

در صورتی که اصلاح این بند از لایحه بودجه در دستور کار قرار گیرد، می‌تواند کمی از فشارهای عرضه در تالار شیشه‌ای بکاهد. در راستای پیش بینی بورس یکشنبه، می‌توان انتظار نوسانات بالای نماد‌ها در جریان دادوستد‌های بازار را داشت.

منبع: تجارت نیوز

668404