آیا پایانه جدید شرق به شبکه مترو پایتخت متصل می شود؟

در جریان بازدید شهردار تهران از روند پیشرفت عملیات اجرایی پروژه بازسازی و راه اندازی پایانه جدید شرق، بار دیگر لزوم و اهمیت اتصال این مرکز تبادل سفر به شبکه مترو پایتخت از طریق توسعه شرقی خط ۲ مترو مورد تاکید قرار گرفت.
تصویر آیا پایانه جدید شرق به شبکه مترو پایتخت متصل می شود؟

به گزارش سایت خبری پرسون، در بازدیدی که علیرضا زاکانی شهردار تهران و هیات همراه شامل محسن هرمزی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری، محمدهادی علی احمدی شهردار منطقه ۱۳، پوریا علیمردانی مدیرعامل سازمان حمل و نقل بار و پایانه های مسافری شهر تهران و دست اندرکاران شرکت مترو و پیمانکاران و مشاوران پروژه بازسازی و راه اندازی پایانه جدید شرق از این طرح مهم حمل و نقلی پایتخت داشتند، ضمن پیمایش میدانی بخش های مختلف ساختمان پایانه و محوطه پیرامونی آن، مواردی از قبیل مولدسازی فضاهای موجود، طرحهای توسعه ای مربوط به اراضی پایانه در فازهای تکمیلی و همچنین تمهیدات متناظر با استقرار سیستم حمل و نقل عمومی مکمل از قبیل مترو، اتوبوس و تاکسی در محوطه پایانه، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

شهردار تهران در پایان این بازدید، پروژه پردیس مسافری شرق را طرحی متفاوت با آنچه در گذشته قرار به افتتاح آن بوده، توصیف کرد و امکانات و خدمات ایجاد شده در فرآیند بازسازی و راه اندازی آن را قابل توجه برشمرد.

دکتر زاکانی همچنین موضوع توسعه شرقی خط ۲ مترو از ایستگاه فرهنگسرا تا پایانه جدید شرق را موضوعی مهم و کلیدی دانست و از دست اندرکاران امر خواست تا این بخش از پیوست تکمیلی پایانه را به جدیت دنبال کنند.

گفتنی است در بازدید از پردیس مسافری شرق، مدیران عامل شرکت واحد اتوبوسرانی و نیز سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی نیز حضور داشتند تا در مورد جانمایی و میزان ناوگان سیستم های حمل و نقل مکمل در پایانه جدید شرق به ارائه توضیحات لازم بپردازند.

منبع: همشهری آنلاین

668332