پنتاگون هم توقف ارسال تسلیحات به تل‌آویو را تایید کرد

پس از آنکه جو بایدن از توقف ارسال تسلیحات به رژیم صهیونیستی خبر داد، وزیر دفاع آمریکا نیز این گزارش‌ها را تایید کرد.
تصویر پنتاگون هم توقف ارسال تسلیحات به تل‌آویو را تایید کرد

به گزارش سایت خبری پرسون، آمریکا ارسال تسلیحاتی چون مهمات سنگین را به دلیل اختلاف نظرها با تل‌آویو درخصوص حمله به شهر رفح، موقتا متوقف کرده است. هم‌چنین رئیس‌جمهور آمریکا ضمن اعتراف به اینکه رژیم صهیونیستی برای کشتار غیرنظامیان فلسطینی در نوار غزه از بمب‌های ساخت آمریکا استفاده کرده، مدعی شد که این رژیم هنوز در رفح از خط قرمز که همان ورود به مناطق پر از جمعیت است، عبور نکرده است.

بنابر آنچه تلویزیون الجزیره گزارش کرده است، «لوید آستین» وزیر دفاع آمریکا نیز گزارش‌هایی مبنی بر آنکه آمریکا ارسال تسلیحات به رژیم صهیونیستی را متوقف کرده، تایید کرد.

او در مقابل کمیته‌ای مربوط به کنگره ایالات متحده تصریح کرد که دولت «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا «ارسال تسلیحات سنگین به اسرائیل را متوقف کرده» و دلیل این اقدام را نگرانی‌های مربوط به حمله رژیم صهیونیستی به رفح دانسته است.

آستین خطاب به قانونگذاران گفت: «ما از ابتدا صراحتا اعلام کرده‌ایم که اسرائیل نباید بدون محافظت از غیرنظامیان، حمله اصلی را در رفح انجام دهد. ما هنوز درباره ادامه روند ارسال تسلیحات تصمیم‌گیری نکرده‌ایم. البته پیام آخر من این است که ما قطعا به تداوم حمایت از اسرائیل نسبت به حقوقش و خودش متعهد هستیم.»

منبع: ایسنا

668227