گزارشگر سازمان ملل خواستار محاکمه اسرائیل شد

گزارشگر سازمان ملل در اراضی اشغالی فلسطین که اخیرا گزارشی مستند درباره جنگ نسل کشی رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین منتشر کرده بود با اشاره تلویحی به تجاوز جنایتکارانه این رژیم به بخش کنسولی سفارت ایران در دمشق، خواستار محاکمه اسرائیل شد.
تصویر گزارشگر سازمان ملل خواستار محاکمه اسرائیل شد

به گزارش سایت خبری پرسون، «فرانچسکا آلبانیز» گزارشگر سازمان ملل در اراضی اشغالی فلسطین که اخیرا گزارشی مستند درباره جنگ نسل کشی رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین منتشر کرده بود، در اظهارات تازه خود اعلام کرد که اسرائیل درحالی که خودش را مصون از هر مجازاتی می‌داند، از همه خطوط قرمز عبور کرده است.

وی با اشاره تلویحی به تجاوز وحشیانه رژیم صهیونیستی به ساختمان کنسولی سفارت جمهوری اسلامی ایران در دمشق تاکید کرد که اسرائیل یک سفارت خارجی را در خاک یک کشور دیگر مورد هدف قرار داده و همچنین یک تیم امدادی که برای کمک‌رسانی به غزه رفته بود را قتل عام کرد.

آلبانیز در ادامه خواستار محاکمه رژیم صهیونیستی به خاطر جنایات مستمر آن شد.

آلبانیز اخیرا در سخنانی گفت که از زمان آغاز ماموریت خود برای تحقیق درباره جنایات اسرائیل در نوار غزه، بارها مورد حملات و تهدیدات مکرر این رژیم قرار گرفته است.

وی طی یک کنفرانس مطبوعاتی درباره گزارش مذکور خود اعلام کرد که بعد از 5 ماه تحقیق و بررسی درباره جنایات و کشتارهای انجام شده توسط ارتش اسرائیل در نوار غزه، این گزارش را تهیه کرده و به این نتیجه رسید کاری که اسرائیل در غزه می‌کند، نسل‌کشی است. اسرائیل 3 اقدام در چارچوب نسل‌کشی در غزه انجام داده که شامل کشتار فلسطینی‌ها در غزه، آواره کردن این مردم و نابود کردن نشانه‌های زندگی در آنجاست. اسرائیل از سلاح‌های ممنوعه علیه فلسطینی‌ها در غزه استفاده می‌کند و این مردم را با گرسنگی قتل عام می‌کند. این‌ها مجموعه جنایات جنگی است که قبلاً در سرزمین‌های اشغالی فلسطین رخ نداده است.

این گزارشگر ویژه سازمان ملل در ادامه هشدار داد که آنچه اسرائیل در غزه انجام می‌دهد ایجاد شرایطی است که زندگی را برای فلسطینی‌ها غیرممکن می‌کند و اقدامات ارتش اسرائیل در غزه بیانگر قصد آنها برای نابودی همه عناصر زندگی در این منطقه است که در چارچوب جنایت نسل‌کشی طبقه‌بندی می‌شود. اسرائیل گفته بود که هدف آن نابودی حماس است اما می‌بینیم جنایاتی که ارتش اسرائیل انجام داده منجر به کشتار تعداد بسیار زیادی از غیرنظامیان شده است.

وی هفته گذشته گزارشی جامع از جنایات رژیم صهیونیستی در نوار غزه و کرانه باختری را به شورای حقوق بشر در ژنو ارائه و تاکید کرد که اسرائیل مرتکب جنایت نسل‌کشی علیه فلسطینیان شده است.

منبع: تسنیم

625043