صعود فوتبال ایران به جام جهانی قطعی است

حسین کعبی مدافع اسبق تیم ملی که نزدیک به ۱۰۰ بازی در کارنامه دارد اعتقاد دارد بازیکنان ایرانی به بازی در چمن مصنوعی ندارند وبرای همین نتوانستند بیشتر یک گل به ترکمنستان بزنند.
تصویر صعود فوتبال ایران به جام جهانی قطعی است

به گزارش سایت خبری پرسون، کعبی با اشاره به برد یک بر صفر تیم ملی مقابل ترکمنستان در بازی برگشت مقابل این تیم اظهار داشت: خوشبختانه تیم ملی برد و توانست از این مرحله صعود کند و این مهم است حالا با آرامش بیشتری به فکر حضور پر قدرت در مرحله بعدی باشد. خوشحالم این اتفاق برای تیم ملی افتاد. از حالا باید برنامه ریزی دقیقی برای حضور در مرحله بعد و حتی حضور پر قدرت در جام جهانی کرد.

وی افزود: برخی ها از برد با یک گل انتقاد می کنند اما توجه کنید بازی در چمن مصنوعی خیلی سخت است و بازیکنان ایرانی به بازی در چمن مصنوعی عادت ندارند چراکه در لیگ برترمان چمن مصنوعی وجود ندارد.
آنهم چمن مصنوعی که وضعیت بدی داشته باشد. متاسفانه آنطور که شنیدم چمن ترکمنستان وضعیت خیلی بدی داشته است در این شرایط میزان احتمال آسیب دیدگی بازیکنان بالا می رود. حالا خدا را شکر بازیکنی آسیب ندید و بازی را هم بردیم.


کعبی در خصوص چگونگی آمادگی تیم ملی برای حضور پر قدرت در جام جهانی تاکیدکرد: ما تا جام جهانی دوسال ونیم فرصت داریم و باید تمام تلاش خود را انجام دهیم از فیفادی ها بهترین استفاده را کنیم و با تیم های خوب دنیا بازی دوستانه انجام دهیم تا با آمادگی بالا به جام جهانی برویم. گرچه فیفادی ها تا سال ۱۴۰۴ پر است اما برای فیفا دی‌های بعد از آن باید به فکر برگزاری بازی های دوستانه مناسب باشیم.
این بازیکن سابق تیم ملی که نزدیک به ۱۰۰ بازی در تیم ملی را در کارنامه دارد اضافه کرد: از الان باید مسوولان فدراسیون فوتبال تلاش کنند در ابتدا بازی های لیگ را هر چه سریع تر تمام کنند تا بعد از آن بتوانند راحت تر برای تیم ملی برنامه ریزی کنند. اگر لیگ تکلیف اش مشخص شود بعد از آن می توان با فکر باز شرایط تیم ملی را به بهترین شکل پیش برد. با توجه به صعود ۸ تیم از آسیا به جام جهانی می توان از همین حالا گفت صعودمان به جام جهانی قطعی است و باید به فکر حضور پرقدرت در جام جهانی باشیم. بازیکنان ایرانی این توانایی را دارند در جام جهانی شگفتی ساز باشند. فقط باید امکانات و شرایط را برایشان مهیا کرد.

منبع: همشهری

624884