معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قزوین:

استقرار ۳۶ تیم نیروهای جهادی در ۱۸ نقطه جاده ای استان قزوین

مهدی رجحانی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قزوین با اشاره به اینکه در سال جاری نیروهای جهادی همچون سال‌های گذشته به کمک پلیس راه آمدند، در این طرح ۳۶ تیم جهادی در ۱۸ نقطه جاده‌ای استان با اولویت آزادراه های استان مستقر شده‌اند.
تصویر استقرار ۳۶ تیم نیروهای جهادی در ۱۸ نقطه جاده ای استان قزوین

به گزارش سایت خبری پرسون، مهدی رجحانی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قزوین عنوان کرد: در سال جدید علاوه بر حضور نیروهای جهادی، تخلفات رانندگی نیز توسط نیروهای جهادی رصد و پس از بررسی و صحت‌سنجی توسط پلیس اعمال قانون صورت می‌گیرد؛ علاوه بر این تیم‌های پلیس نسبت به متوقف کردن خودروهای متخلف در کنار تیم‌های جهادی به صورت ساعتی اقدام می‌کنند.

رجحانی در ادامه با اشاره به تصادفات جاده‌ای یادآور شد: خستگی و خواب آلودگی بیشترین سهم تصادفات را در جاده های استان قزوین دارد، بنابراین از رانندگان تقاضا داریم که در طول مسیر و به ازای هر دو ساعت رانندگی حداقل به مدت ۱۵ دقیقه استراحت کنند تا از بروز حوادث برای خود و دیگران جلوگیری کنند.

رجحانی همچنین با اشاره به طرح کنترل و نظارت بر ناوگان عمومی حمل مسافر، تصریح کرد: این طرح با مشارکت پلیس راه استان، اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای از ابتدای طرح نوروزی در سطح محورهای مواصلاتی استان آغاز شده است.

وی افزود: در این طرح ۲۴ ساعته، علاوه بر سرکشی و نظارت به پایانه‌های مسافربری استان، تیم‌های کنترلی در مقابل پاسگاه‌ها حضور یافته و با تخلفات ناوگان موصوف برخورد می‌کنند‌.

رجحانی تأکید کرد: همچنین واحدهای نامحسوس پلیس راه نیز با گشت زنی در سطح آزادراه ها به صورت ویژه رفتار رانندگان ناوگان مسافربری را کنترل می‌کنند و با تخلفاتی همچون استفاده از تلفن همراه،حرکت در باند سوم آزادراه ها و حرکات پرخطر برخورد می‌شود‌.

وی بیان کرد: از ابتدای طرح تاکنون ، بیش از ۱۵ هزار دستگاه ناوگان مسافربری کنترل و بیش از ۶ هزار مورد از ناوگان متخلف اعمال قانون شده اند،در این مدت حدود ۳۰ جلد دفترچه اخذ و محدودیت رانندگی برای این دسته از متخلفین اعمال شده است.

منبع: پرسون

624818