تاکنون چند مسافر نوروزی از آرامگاه حافظ بازدید کرده اند؟

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس گفت: آرامگاه حافظ با بیش از 347 هزار گردشگر و مسافران بیشترین بازدید کننده مسافران و گردشگران نوروزی را داشته است.
تصویر تاکنون چند مسافر نوروزی از آرامگاه حافظ بازدید کرده اند؟

به گزارش سایت خبری پرسون، از فارس؛ مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی فارس گفت: آرامگاه حافظ با بیش از 347 هزارو 280 باردید کننده بیشترین آمار را خود به خود اختصاص داده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس گفت: آرامگاه حافظ با 347 هزار و 280 بیشترین آمار بازدیدکنندگان را به خود اختصاص داده است.

محمد ثابت اقلیدی امروز دهم فروردین‌ماه ۱۴۰۳ افزود: طبق آمار بلیت‌ فروشی تاکنون یک‌ میلیون و 135 هزار و 482 نفر مسافر نوروزی از اماکن تاریخی و فرهنگی فارس دیدن کردند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس افزود: آمارهای ارائه‌شده بازدیدها از 24 اسفندماه سال گذشته تا دیروز نهم فروردین‌ماه 1403 و از تمامی اماکن تاریخی، فرهنگی و گردشگری زیر پوشش اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی فارس است.
ثابت اقلیدی گفت: در مدت یاد شده مجموعه فرهنگی تاریخی حافظ با 347 هزار و 280 نفر بازدیدکننده در صدر آمار بازدیدها قرار دارد و پس‌ازآن مجموعه جهانی تخت جمشید با 255 هزار و 656 نفر و مجموعه فرهنگی سعدی با 189 هزار و 72 نفر در رتبه‌های بعدی بازدیدهای مسافران نوروزی قرار دارند.

وی گفت: در روز گذشته نیز بیش از 28 هزار و 777 نفر از مجموعه فرهنگی حافظیه و 28 هزار و 146 نفر از مجموعه جهانی تخت جمشید و 18 هزار و 496 نفر از مجموعه فرهنگی و تاریخی سعدی دیدن کردند.
ثابت اقلیدی تأکید کرد: آمار ارائه‌شده تنها متعلق به اماکن تاریخی، فرهنگی و گردشگری زیر پوشش این اداره کل شامل مجموعه‌های تاریخی و فرهنگی حافظ، سعدی، ارگ کریم‌خانی، موزه‌های پارس، سنگ هفت‌تنان و حمام وکیل در شیراز، مجموعه جهانی تخت جمشید و موزه تخت جمشید، نقوش رستم و رجب در شهرستان مرودشت، مجموعه جهانی پاسارگاد، مجموعه جهانی شهر بیشاپور، موزه ساسانی بیشاپورو تنگ چوگان و موزه مردم‌شناسی شهرستان کازرون، کاخ ساسانی سروستان، آتشکده و قلعه دختر فیروزآباد همچنین موزه خط و کتابت نی‌ریز است.

624815