رئیس جمهور از برگزاری جشن امام حسنی‌ها در ورزشگاه آزادی تقدیر کرد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از قدردانی رئیس جمهور از برگزاری جشن بزرگ میلاد امام حسن مجتبی (ع) در ورزشگاه آزادی خبر داد.
تصویر رئیس جمهور از برگزاری جشن امام حسنی‌ها در ورزشگاه آزادی تقدیر کرد

به گزارش سایت خبری پرسون، محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی روز چهارشنبه - ۸ فروردین ماه - در حاشیه نشست هیأت دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به دیدار اخیر شعرا با رهبر معظم انقلاب در شب میلاد امام حسن مجتبی (ع) اظهار داشت: به نمایندگی از اصحاب فرهنگ و شعر از رهبر انقلاب بابت توجهی که به مقوله ادبیات و فرهنگ دارند، سپاسگزارم.

وی افزود: از اول فروردین نمایشگاه قرآن شروع شده و استقبال و بازدید بسیار فراتر از برآوردهای ما بود مردم از قبل از افطار در نمایشگاه قرآن حاضر می شوند از رسانه ملی بابت همیاری با این رویداد تشکر میکنم

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی یادآور شد: دیشب برای اولین بار برای پیوست فرهنگی شعار سال جلسه ای با وزیر اقتصاد برگزار کردیم.

وی بیان کرد: شب گذشته همچنین ۷ جلد از کتاب های اندیشمندان غیرمسلمان درباره ائمه شیعه رونمایی شد و این کتب بسیار مهم و قابل توجه حدود ۱۰۰ جلد درباره زندگی آل الله است و در وزارت فرهنگ با همکاری مؤسسه ایران چاپ و منتشر می شود.

اسماعیلی تأکید کرد: امسال همچنین جایزه «حافظ شو» برای کودکان زیر ۱۴ سال را داریم و امید است این برنامه ها اجرایی شود.

وی خاطرنشان کرد: در سال جاری در بخش های فرهنگی - قرآنی و مساجد برنامه های متعددی داریم که یکی از برنامه های اصلی ما حل مسائل صنفی هنرمندان و اصحاب فرهنگ در حوزه های بیمه و مسکن است.

وزیر فرهنگ با اشاره به برگزاری جشن دیروز به مناسبت میلاد امام حسن مجتبی (ع) در استادیوم آزادی تأکید کرد: امروز رئیس جمهور در جلسه دولت از جشن امام حسنی ها تقدیر کرد، برنامه بسیار خوبی بود از کسانی که زحمت کشیدند و این مراسم شورانگیز و پر از نشاط دینی را با حضور خانواده ها در ورزشگاه آزادی برگزار کردند، تشکر می کنم.

منبع: ایرنا

624768