در اولین نشست تیم اقتصادی دولت در سال ۱۴۰۳؛

رئیس جمهور همه بخش‌های تولیدی را مخاطب شعار سال خواند

سید ابراهیم رئیسی همه بخش‌های تولیدی از جمله نفت، کشاورزی، نیرو، صنعت و معدن را مخاطب اصلی شعار سال خواند و گفت: کنترل عواملی که در شاخص‌های اقتصادی اختلال ایجاد می‌کنند، ضروری است.
تصویر رئیس جمهور همه بخش‌های تولیدی را مخاطب شعار سال خواند

به گزارش سایت خبری پرسون، اولین نشست تیم اقتصادی دولت در سال ۱۴۰۳، امروز یکشنبه - پنجم فروردین - به ریاست آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی و با حضور اعضای اقتصادی دولت برگزار شد.

در این جلسه دبیر ستاد اقتصادی دولت گزارشی از شاخص‌های رشد اقتصادی، اشتغال، تورم در سال گذشته و میزان تحقق شعار سال ۱۴۰۲ ارائه و ابعاد و راه‌های تحقق شعار سال ۱۴۰۳ در زمینه جهش تولید با فراهم کردن زمینه‌های مشارکت مردم را تبیین کرد.

بیان نکاتی در مورد میزان تحقق درآمدهای ارزی کشور، تخصیص اعتبارات طرح‌های عمرانی، زمینه‌های جذابیت‌بخشی به تولید و صادرات و مشوق‌های لازم در این زمینه و ضرورت‌های سرمایه‌گذاری در بخش‌های زیربنایی از جمله محورهای مطرح شده در این جلسه بود.

رئیس جمهور در این جلسه با اشاره به شعار سال ۱۴۰۳ و تبیین ضرورت‌ها و الزامات برنامه‌ریزی برای تحقق جهش تولید، همه بخش‌های تولیدی از جمله نفت، کشاورزی، نیرو، صنعت و معدن را مخاطب اصلی شعار سال خواند و کنترل عواملی را که در شاخص‌های اقتصادی اختلال ایجاد می‌کنند، ضروری دانست.

آیت‌الله رئیسی حمایت کامل از تولید کالاهای اساسی و ایجاد ثبات و آرامش در این بخش را سیاست اصولی و قطعی دولت دانست و بر ضرورت توجه جدی به افزایش بهره‌وری در بخش‌های مختلف تاکید کرد.

منبع: ایمنا

624691