مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس خبر داد:

تاکنون 4 میلیون نفر از مراکز گردشگری فارس بازدید کرده اند

مدیر‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس گفت: تعداد بازدید کنندگان از مراکز تاریخی، فرهنگی و زیارتی در استان فارس از مرز 4 میلیون نفر گذشت.
تصویر تاکنون 4 میلیون نفر از مراکز گردشگری فارس بازدید کرده اند

به گزارش سایت خبری پرسون، از فارس؛ گفت: براساس آمار ارائه شده از سوی بازرسان اداره کل میراث فرهنگی استان فارس از 24 اسفند سال گذشته تا سوم فروردین سال جاری بیش از 4 میلیون مسافر نوروزی از اماکن مذهبی، تاریخی، طبیعی و گردشگری بازدید کردند.

محمد ثابت اقلیدی امروز اظهار داشت: تعداد کل زائرین حرم مطهر شاه‌چراغ (ع) و دیگر بقاع متبرکه بیش از 2 میلیون و 100 هزار نفر از بقاع متبرکه، حرم مطهر خضرت شاهچراغ(ع)، 474 هزار و 152 نفر مسافر نوروزی از اماکن تاریخی و گردشگری زیر پوشش اداره کل میراث فرهنگی استان فارس و نیز تعداد کل اقامت‌ها در این استان به بیش از 682 هزار نفر شب رسیده است.

وی افزود: تعداد تردد جاده‌ای در فارس نیز 8 میلیون و 826 هزار ثبت‌شده است و تمامی تأسیسات گردشگری فارس زیر ذره‌بین بازرسان میراث فرهنگی بیش از 7 هزار و 700 مورد بازدید نظارتی نوروزی از تأسیسات گردشگری فارس انجام شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع‌دستی فارس در مورد بازرسی نظارتی از تمامی تأسیسات گردشگری استان در ایام نوروز ۱۴۰۳ خاطر نشان کرد: از 24 اسفندماه ۱۴۰۲ هم‌زمان با آغاز فعالیت ستاد خدمات سفر تا 3 فروردین‌ماه سال جاری، بازرسان تمامی تأسیسات گردشگری استان را طبق یک برنامه زمان‌بندی مورد بازدیدهای نظارتی قرار می‌دهند و در این راستا تأسیسات گردشگری در شهرستان‌ها شامل مراکز اقامتی، پذیرایی و مجتمع‌های بین‌راهی سفره‌خانه‌ها و واحدهای اقامتی سنتی و بوم گردی، دفاتر خدمات مسافرتی در سطح استان مورد بازدید و گزارش‌گیری قرار می‌گیرند.

ثابت اقلیدی بابیان اینکه در مدت یاد شده بیش از 7 هزار و 750 بازدید نظارتی از تأسیسات گردشگری استان صورت گرفته است گفت: تعداد تأسیسات گردشگری استان به بیش از یک هزار و 259 می‌رسد که طبق بازدیدهای نظارتی کارشناسان تاکنون 220 تذکر،50 اخطار، 65 تشویق و 15 مورد معرفی به تعزیرات و دستگاه‌های قضایی و همچنین 5 مورد تعطیلی و جلوگیری از فعالیت غیرمجاز را اعلام کردند.

624647