در اولین روز بهار ۱۴۰۳

هوای نصف‌جهان در وضعیت پاک قرار گرفت

شاخص کیفی هوای کلان‌شهر اصفهان بر اساس داده‌های ۱۳ ایستگاه سنجش فعال در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت (۱۰:۳۰) صبح امروز با میانگین ۵۰ وضعیت پاک را نشان می‌دهد.
تصویر هوای نصف‌جهان در وضعیت پاک قرار گرفت

به گزارش سایت خبری پرسون، از اصفهان؛ اساس داده‌های سامانه برخط کنترل کیفیت هوای سازمان محیط‌زیست (منطقه اصفهان) شاخص هوای این کلان‌شهر در ایستگاه پایش میدان انقلاب با ۳۵، پارک زمزم با ۱۴، دانشگاه صنعتی با ۲۶، رهنان با ۴۸، خیابان زینبیه با ۲۴، خیابان‌های فیض، فرشادی و کردآباد با ۱۱، بولوار کاوه با ۳۹ و خیابان میرزا طاهر با ۳۳ AQI در وضعیت پاک است.

شاخص هوای اصفهان همچنین در ایستگاه خیابان احمدآباد با ۵۳، خیابان پروین با ۵۱ و بزرگراه خرازی با ۵۴ AQI وضعیت قابل قبول را نشان می‌دهد. امروز شاخص هوا در خمینی‌شهر با ۲۳، زرین‌شهر با ۴۲، سجزی با ۴۷، شاهین‌شهر با ۴۸ و مبارکه با ۲۰ AQI در وضعیت پاک و در قهجاورستان با ۶۸ AQI قابل قبول ثبت شد.

ایستگاه سنجش آلودگی هوای شهرهای مجاور اصفهان از جمله نجف آباد، منطقه صنعتی دولت آباد و کاشان قطع است. شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

منبع: هواشناسی

624571