گزارش روزانه بورس ۲۸ اسفند/ بورس سبز پوش به عید رفت

بازار سرمایه با سبز پوشی کامل به استقبال تعطیلات نوروزی رفت.
تصویر گزارش روزانه بورس ۲۸ اسفند/ بورس سبز پوش به عید رفت

به گزارش سایت خبری پرسون، بازار سهام آخرین روز کاری سال جاری را از ابتدا با افزونی تقاضا شروع کرد و رفته رفته بر حجم تقاضاها افزوده شد تا آخرین صفحه از کتاب بازار سرمایه در سال 1402 سبز رنگ به اتمام برسد.

بنابراین در پایان معاملات امروز شاخص کل بورس اوراق بهادار با رشدی 34 هزار و 26واحدی به 2 میلیون و 2195 هزار واحد رسید. همچنین نیز شاخص کل هم‌وزن با رشدی 8800 واحدی به ارتفاع 742 هزار واحد رسید.

گفتنی است سه نماد «فملی»، «فولاد» و «شپنا» بیشترین تأثیر در شاخص کل بورس و سه نماد «آریا»، «زاگرس» و «بپاس» بیشترین تأثیر را در شاخص فرابورس داشته‌اند، همچنین سه نماد «شستا»، «فولاد» و «وبملت» سه نماد پرتراکنش بازار بورس و سه نماد «آردینه»، «بیوتیک» و «خاور» سه نماد پرتراکنش در بازار فرابورس در روز جاری بودند.

لازم به ذکر است که ارزش معاملات خُرد در بازار امروز مورخ 28 اسفند ماه 1402، مبلغ 4 هزار میلیارد میلیون تومان بود. گفتنی است حقیقی‌ها در روز جاری حدود 230 میلیارد تومان به بازار سهام تزریق کردند.

در بازار امروز 391 نماد در محدوده مثبت و 54 نماد در محدوده منفی و در بازار فرابورس 307 نماد در محدوده مثبت و 116 نماد در محدوده منفی معامله شدند.

منبع: تسنیم

624534

مطالب مرتبط