پیش بینی بورس در آخرین روز معاملاتی سال

دیروز قیمت سهام اغلب نمادهای بازار افزایش یافت. آیا این روند در آخرین روز معاملاتی سال 1402 ادامه می‌یابد؟
تصویر پیش بینی بورس در آخرین روز معاملاتی سال

به گزارش سایت خبری پرسون، بورسی‌ها در شرایطی به استقبال معاملات روز دوشنبه می‌روند که روز یکشنبه شاخص‌ کل بورس تهران صعود کرد. برای پیش بینی بورس امروز –دوشنبه 28 اسفند- به روند بازار سهام در روز کاری گذشته نگاه می‌کنیم. روز یکشنبه شاخص کل 11 هزار و 992 واحد صعود کرد و شاخص کل هم‌وزن 3 هزار و 584 واحد رشد کرد.

شاخص کل فرابورس 211 واحد بالا آمد و شاخص هم وزن فرابورس هزار و 484 واحد افزایش پیدا کرد.

بیشترین افزایش قیمت

روز یکشنبه در بورس شرکت لنت ترمز ایران (خلنت)، شرکت ایران تایر (پتایر) و شرکت رینگ سازی مشهد (خرینگ) بیشترین افزایش قیمت را ثبت کردند. در فرابورس نیز شرکت آ س پ (آ.س.پ)، شرکت شیر و گوشت زاگرس شهرکرد (زشگزا) و شرکت صنایع فولاد آلیاژی یزد (فولای) بیشترین افزایش قیمت را داشتند.

بیشترین کاهش قیمت

در بورس نمادهای سدشت (شرکت سیمان دشتستان)، کسرام (شرکت پارس سرام) و پارسیان (شرکت بیمه پارسیان) در روز یکشنبه بیشترین کاهش قیمت بازار را داشتند و در معاملات فرابورس شرکت خمیر مایه رضوی (غمایه)، شرکت توسعه سامانه نرم افزاری نگین (توسن) و شرکت لیزینگ ایران و شرق (ولشرق) بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

عرضه و تقاضای بازار

در معاملات یکشنبه، 58 نماد صف خرید داشتند و 39 نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با رشد 45 درصدی نسبت به روز کاری قبل به 129 میلیارد تومان افزایش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با کاهش 44 درصدی به 156 میلیارد تومان رسید.

پیش بینی بورس امروز

دیروز بورس تهران برای پس از دو روز رشد کرد و شاخص 11 هزار و 992 صعود کرد. نمادهای فولاد، فملی، وغدیر، وبملت و خودرو بیشترین اثر افزایشی را بر شاخص داشتند.

روز یکشنبه پس از 7 روز کاری سرمایه حقیقی به بورس وارد شد که رقم آن 228 میلیارد تومان بود. دیروز نمادهای وامید، سجام و اخابر بیشترین ورود پول حقیقی را ثبت کردند.

بدین ترتیب بورس حال و هوای بهاری پیدا کرد و تعداد نمادهای سبزپوش بازار بیشتر از قرمزها شد. انتظار می‌رود در آخرین روز معاملاتی سال رشد شاخص‌ها ادامه یابد.

منبع: تسنیم

614477

مطالب مرتبط