۱۲ هزار مرد و ۵۵۷ زن به دلیل بدهی در زندان

سید اسدالله جولایی، رئیس هیأت امنا ستاد دیه کشور اعلام کرد: ۵۵۷ بانوی ایرانی و ۱۲ هزار و هشت مرد به دلیل تنگدستی در تسویه دیون خصوصی با رقم بدهی بالغ بر ۱۵ هزار میلیارد تومان در زندان می باشند.
تصویر ۱۲ هزار مرد و ۵۵۷ زن به دلیل بدهی در زندان

به گزارش سایت خبری پرسون، رییس هیات امنا ستاد دیه کشور از حضور ۱۲ هزار و ۵۶۵ محکوم جرایم غیرعمد در سطح زندان‌های کشور خبر داد. سید اسدالله جولایی، رئیس هیأت امنا ستاد دیه کشور گفت: هم اکنون ۵۵۷ بانوی ایرانی و ۱۲ هزار و هشت مرد اغلب عائله‌مند، نه بابت ارتکاب اعمال مجرمانه بلکه به صرف تنگدستی در تسویه دیون خصوصی با رقم بدهی بالغ بر ۱۵ هزار میلیارد تومان در پشت میله‌های سرد زندان، گذران عمر می‌کنند.

وی با تفکیک جرایم این محکومان غیر بزهکار اظهار کرد: ۱۱۵ نفر از این افراد بابت عجز در پرداخت دیات ناشی از وقوع حوادث کارگاهی و بعضاً سوانح رانندگی، ۱۸۵۶ نفر به علت عدم توانایی در پرداخت مطالبات مهریه، ۴۲۴ نفر به دلیل ارائه دادخواست‌های نفقه و ۱۰۱۷۰ مددجو نیز به دنبال تعهدات مالی مرتبط مطرح شده در حوزه اسناد و اوراق بانکی گرفتار بند شده‌اند.

نایب رئیس هیأت مدیره ستاد دیه کشور با دعوت از خیرین در جهت کاهش حداکثری زندانیان جرایم غیرعمد افزود: برای پیشگیری از هرگونه سوءاستفاده احتمالی در کمک به آزادی زندانیان نیازمند جرایم غیرعمد و کسب اطلاع از شماره حساب‌های مربوطه، مردم نوع‌دوست کشور می‌توانند به پایگاه اطلاع‌رسانی ستاد مردمی دیه کشور به نشانی irpo.ir مراجعه کرده یا از طریق کارت بانکی ستاد دیه به شماره ۶۰۳۷۹۹۱۱۹۹۵۱۷۵۰۳ اقدام به آزادی این دسته از زندانیان نیازمند کنند.

منبع: عصرایران

614294