اظهار نظر عجیب انجمن واردکنندگان تلفن همراه در مورد رجیستری آیفون‌های ممنوعه

رئیس انجمن واردکنندگان تلفن همراه در اظهاراتی گفته است که ممکن است در آینده ممنوعیت رجیستر آیفون‌های آمریکایی برداشته شود این در حالی است که مقامات دولتی با این موضوع مخالفت کرده و باید با فروشندگان کالای ممنوعه برخورد کنند.
تصویر اظهار نظر عجیب انجمن واردکنندگان تلفن همراه در مورد رجیستری آیفون‌های ممنوعه

به گزارش سایت خبری پرسون، برخلاف گفته های مهدی عبقری دبیرسابق انجمن واردکنندگان تلفن همراه که دلیل عدم رجیستری و ممنوعیت واردات آیفون 14 و 15 را ارزبری و عمل مقابل به مثل در تحریم کالای ایرانی می‌دانست، عبدالمهدی اسدی رئیس هییت مدیره انجمن واردکنندگان تلفن همراه نسبت به این موضوع اعلام بی‌اطلاعی کرده است.

این درحالیست که طی یکسال گذشته باممانعت از واردات ایفون 14-15 تعداد بسیار زیادی آیفون رفرش و ریپک توسط اعضای انجمن واردکنندگان تلفن همراه وارد کشور شده است و این افراد میلیاردها تومان سود ازاین راه بدست آوردند. در حقیقت بخشی از این افراد احتمالا آیفون‌های رفرش و ریپک را ارزان‌تر خریداری کرده‌اند اما به طور مثال آیفون‌های 13 را به قیمت کالای نو به مصرف‌کننده نهایی فروخته‌اند.

نکته دیگری که وجود دارد در زمینه اظهارات رئیس انجمن واردکنندگان موبایل در خصوص احتمال باز شدن رجیستر شدن آیفون‌های 14 و 15 است. او در اظهاراتی گفته است که امیدوار است در آینده نزدیک این امکان فراهم شود و انجمن پیگیر این موضوع است.

رییس انجمن واردکنندگان در بخش دیگری از اظهارات خود گفته است که عده ای باتوانمندی الکترونیکی و کامپیوتری براحتی مسیر قانونی را دور زده و ایفون را رجیستر می‌کنند.

این اظهارات در شرایطی مطرح شده است که تمامی مسئولین مخصوصا ریاست کالای ممنوعه طی چندین مناظره و نامه اقدام به جمع آوری و عدم رجیستری آیفون‌های 14 و 15 کرده‌اند. این اظهارات در حالی مطرح شده که می‌تواند تاثیر زیادی در فضاسازی‌های موجود در بازار تلفن همراه به دنبال داشته باشد و منجر به انتفاع فروشندگان کالاهای ممنوعه شود که تا کنون اقدام به واردات غیرقانونی آیفون‌های 14 و 15 کرده‌اند.

با توجه به این شرایط این سوال وجود دارد که چرا تا کنون جهت برخورد با این کالاهای ممنوعه اقدام جدی صورت نگرفته است؟ باید به این نکته توجه داشت که در آینده ممکن است تغییر در روند رجیستری نیز ایجاد شود اما نکته دارای اهمیت این است که تا آن روز، این دسته از کالاها به عنوان کالای ممنوعه شناخته شده و باید جلوی فروش آزادانه آنها گرفته شود.

منبع: ایسنا

614275