هوای نصف جهان در وضعیت قابل قبول

هوای نصف جهان در شهر اصفهان در وضعیت قابل قبول ثبت شد، اما در مناطق شمالی این شهر در وضعیت قرمز آلودگی قرار گرفت.
تصویر هوای نصف جهان در وضعیت قابل قبول

به گزارش سایت خبری پرسون، ازاصفهان:شاخص کیفی هوای کلان‌شهر اصفهان بر اساس داده‌های ۱۶ ایستگاه سنجش فعال در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هشت صبح امروز سه شنبه هفدهم بهمن با میانگین ۵۶ AQI وضعیت قابل قبول را نشان می‌دهد.

بر اساس داده‌های سامانه برخط کنترل کیفیت هوای سازمان محیط‌زیست (منطقه اصفهان) شاخص هوای این کلان‌شهر امروز در ساعت انتشار این گزارش در ایستگاه پایش خیابان‌های ۲۵ آبان با ۴۱، خیابان استانداری با ۲۷، خیابان فرشادی و میدان انقلاب با ۳۸، رهنان و ایستگاه ولدان با ۳۴، خیابان فیض با ۲۱، زرین شهر با ۵۳، مبارکه با ۶۹، نجف اباد با ۵۰، شاهین شهر با ۵۱ در وضعیت قابل قبول، خمینی شهر با ۳۴ در وضعیت و خیابان میرزا طاهر با ۳۲ AQI در وضعیت پاک قرار گرفت.

اما شاخص هوا در ایستگاه احمدآباد با ۷۹، پارک زمزم با ۵۳، خیابان پروین اعتصامی با ۵۹، بزرگراه خرازی با ۶۸، دانشگاه صنعتی با ۵۴، بولوار کاوه با ۵۲ و کردآباد با ۶۹ AQI وضعیت قابل قبول گزارش شد.

این در حالی است که شاخص هوا در سجزی با ۱۰۳ ناسالم برای گروه‌های حساس، در قهجاورستان با ۱۵۵و ایستگاه زینبیه با ۱۵۳ AQI قرمز و ناسالم برای عموم شهروندان را نشان می‌دهد.

امروز شاخص هوا ایستگاه سنجش آلودگی هوای شهر‌های مجاور اصفهان از جمله منطقه صنعتی دولت آباد و کاشان همچنان قطع است.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

منبع: هواشناسی

599454